Sektorkolejowy » Włochy. Pociąg potrącił pracowników kolei. Pięć osób nie żyje

Włochy. Pociąg potrącił pracowników kolei. Pięć osób nie żyje

pzez Damian

Nie żyje pięciu pracowników kolei, którzy zostali potrąceni przez pociąg podczas nocnych prac konserwacyjnych na torach w pobliżu Turynu. Zarządca włoskiej infrastruktury kolejowej (RFI) potwierdził informację i poinformował o trwającym dochodzeniu.

Do wypadku doszło w czwartek (31.08) w pobliżu miejscowości Brandizzo na obrzeżach Turynu. Jak podała policja, skład pasażerski jechał bez podróżnych z Mediolanu do Turynu. Gdy wjechał w grupę pracowników kolei wymieniających części toru w gminie Brandizzo pod Turynem, poruszał się z prędkością 160 kilometrów na godzinę. Zginęło pięć osób. Dwóm pracownikom, w tym brygadziście, udało się uciec przed nadjeżdżającym pociągiem – przekazał „Guardian”, powołując się na agencje informacyjne AGI i ANSA.

Zginęło pięciu pracowników kolei. Dochodzenie w toku

Jak podała agencja Ansa, „maszynista pociągu był w szoku, ale nic mu się nie stało”. Burmistrz Brandizzo, Paolo Bodoni powiedział agencji AGI, że pracownik pogotowia ratunkowego opisał mu „mrożące krew w żyłach sceny z ludzkimi szczątkami na odcinku 300 metrów”. – To ogromna tragedia – dodał, mówiąc, że trwa dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn tragedii.

Sieć Włoskich Kolei (RFI) potwierdziła śmierć pięciu osób w oświadczeniu przekazanym agencjom informacyjnym i poinformowała, że dochodzenie jest w toku. Państwowy zarządca infrastruktury kolejowej wyraził „głęboki żal z powodu tego, co się stało i składa kondolencje rodzinom zmarłych pracowników”.

Źródło: tvn24 Autor: wac//am

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz