Sektorkolejowy » Więcej informacji dla podróżnych na linii Żory – Rybnik – Nędza. Umowa podpisana

Więcej informacji dla podróżnych na linii Żory – Rybnik – Nędza. Umowa podpisana

pzez Damian

Na stacjach i przystankach od Żor przez Rybnik do Nędzy podróżni zyskają lepszą informację o kursowaniu pociągów. Zegary i komunikaty dźwiękowe ułatwią podróże. W Rybniku, Żorach i Nędzy będą wyświetlacze. Bezpieczeństwo zwiększy monitoring. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały wartą 17 mln zł netto umowę z wykonawcą prac, które sfinansowane zostaną ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

Na stacji Sumina i przystankach: Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Górki Śląskie, Szymocice i Nędza Wieś planowany jest montaż głośników i zegarów. Na stacjach Rybnik, Żory i Nędza zamontowane zostaną także wyświetlacze informujące o najbliższych pociągach, a monitoring zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Dzięki przeprowadzonym pracom, system obsługi pasażerskiej zostanie ujednolicony na całej linii. Nowe rozwiązania podnoszą poziom obsługi podróżnych i zachęcają do korzystania z kolei.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą w ramach zadań „Projekt, dostawa i uruchomienie systemów CSDIP i SMW na linii nr 148 (odcinek Żory – Rybnik)” oraz „Projekt, dostawa i uruchomienie systemów CSDIP i SMW na liniach: nr 140 (odcinek Sumina – Nędza), nr 159 (odcinek Żory – p. odg. Studzionka)”. Wartość inwestycji to 17 mln zł netto. Zadanie jest realizowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Zakończenie prac przewidziano na IV kwartał 2024 r.

W 2019 r. zakończyła się inwestycja realizowana przez PLK SA na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze. Dzięki temu szybsze, sprawniejsze i bardziej komfortowe stały się podróże i transport towarów koleją od Chybia przez Żory i Rybnik do Nędzy. Podróżni korzystają z wygodnych peronów, sprawniej kursują pociągi po 60 km wymienionych torów. Inwestycja o wartości 375 mln zł netto była dofinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz