Sektorkolejowy » Uszkodzenie sieci trakcyjnej w Warszawie. Poważne utrudnienia w ruchu pociągów

Uszkodzenie sieci trakcyjnej w Warszawie. Poważne utrudnienia w ruchu pociągów

pzez Damian

W Warszawie, w niedzielę, doszło uszkodzenia sieci trakcyjnej. Występują poważne utrudnienia w ruchu pociągów. Jak powiedział PAP rzecznik prasowy PKP PLK Karol Jakubowski – normalny ruch rozkładowy powinien zostać przywrócony około południa.

Rzecznik prasowy PKP PLK Karol Jakubowski poinformował PAP, że przyczyną opóźnień jest uszkodzenie sieci trakcyjnej.

„O godz. 4.30 maszynista pociągu Kolei Mazowieckich zgłosił uszkodzenie pantografu, służby stwierdziły też uszkodzenie sieci trakcyjnej. Na miejscu jest już pociąg sieciowy, który naprawia uszkodzenia. Do tego czasu ruch między Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną odbywa się po jednym torze.” – powiedział Karol Jakubowski.

„Według wstępnych deklaracji służb, które zajmują się naprawą, rozkładowy ruch pociągów powinien zostać przywrócony około południa” – dodał.

Powiedział także, że przyczynę usterki będzie wyjaśniać komisja kolejowa.

Rzecznik PKP PLK poinformował, że zmiany w ruchu pociągów, wywołane usterką, można śledzić na Portalu Pasażera. Niektóre pociągi – ze względu na awarię – mogą zostać odwołane, a inne mają nawet kilkudziesięciominutowe opóźnienia.

W niedzielę, 3 września 2023 r., zaczęła obowiązywać jesienna korekta rozkładu jazdy na polskiej kolei. Zmieniły się także rozkłady jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, co wynika z oddania do użytku – po kilkumiesięcznym zamknięciu – podmiejskiej linii średnicowej

Źródło: PAP
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz