Sektorkolejowy » Udany kwartał w wykonaniu Siemens Mobility

Udany kwartał w wykonaniu Siemens Mobility

pzez Patryk

Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na wynikach sprzedaży i modernizacji taboru kolejowego. Nie wpłynęła jednak negatywnie na działalność firmy Siemens Mobility, która właśnie podsumowała drugi kwartał 2021 r.

Wzrost wartości zamówień o 74%

W minionym kwartale firma Siemens Mobility odnotowała aż 74% wzrost wartości zamówień na swoje pojazdy kolejowe. Oznacza to podniesienie portfela zamówień o ponad 2 mld euro. Na ten kwartał to aż 5,1 mln euro, co musi robić wrażenie. Wpływ na tą sytuację ma przede wszystkim pozyskanie największego zamówienia w dotychczasowej historii firmy. Opiewa ono na około 2,8 mld euro i zostało złożone przez firmą Amtrak, czyli amerykańskiego przewoźnika kolejowego. W ramach tego zamówienia Siemens Mobility dostarczy składy wagonowe z projektu Venture wraz z kompleksową obsługą serwisową. W ostatnim kwartale przychody firmy wzrosły do kwoty 2,3 mld euro, czyli o około 5%.

Przejęcie holenderskiej firmy Sqills

W minionych miesiącach firma Siemens Mobility sfinalizowała również podpisanie umowy na przejęcie firmy Sqills. To jeden z wiodących dostawców oprogramowania typu MaaS dla operatorów transportu publicznego na świecie. Firma ta odpowiadała m.in. za stworzenie platformy S3 Passenger Sqills, która unowocześniła system rezerwacji i sprzedaży biletów online. Procedury związane z przejęciem tej spółki mają zakończyć się na początku przyszłego roku. Decyzja o przejęciu holenderskiego producenta oprogramowania podjęta została w związku z celami klimatycznymi Siemens Mobility.

Warto zwrócić uwagę na łączną sumę zamówień całego koncernu Siemens AG. W drugim kwartale 2021 r. osiągnęły one kwotę aż 20,5 mld euro, czyli o ponad 6 mld więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dochód w tym czasie osiągnął poziom 16,1 mld euro.

Autor tekstu: Łukasz Głębocki
Źródło zdjęcia: railway-news.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz