Sektorkolejowy » TRAKO: Technologia CONTRACK zwycięża w prestiżowym konkursie

TRAKO: Technologia CONTRACK zwycięża w prestiżowym konkursie

pzez Damian

Podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO odbywających się w dniach 19-22 września br., Grupa KZN Bieżanów zaprezentowała swoje najnowsze technologie i rozwiązania. Prefabrykowany rozjazd tramwajowy wykonany w innowacyjnej technologii CONTRACK, zyskał uznanie Kapituły Konkursowej zdobywając nagrodę główną w prestiżowym konkursie im. inż. Józefa Nowkuńskiego, a Nasycalnia Podkładów w Czeremsze wyróżnienie za działania na rzecz ochrony środowiska. 

Obecność Grupy KZN Bieżanów na gdańskim święcie kolejnictwa TRAKO, niemalże zawsze oznacza innowacyjną premierę. Podczas tegorocznej edycji Grupa KZN zdecydowała zaprezentować swoje produkty, rozwiązania i technologie na stoisku wewnętrz głównych hal expo, na którym można było spotkać przedstawicieli spółek Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe Bieżanów, KZN Rail, Nasycalnia Podkładów w Czeremsze, KZN Switcher, uzupełniając wystawę o ekspozycję zewnętrzną prezentując prefabrykowany rozjazd tramwajowy, wykonany w opracowanej przez Grupę technologii CONTRACK, budząc ogromne zainteresowanie ekspertów branży.

Zaprezentowany na stoisku rozjazd przyciągał liczne grupy zainteresowane technologią. Komisja przyznała CONTRACK-owi prestiżową Nagrodę im. inż. Józefa Nowkuńskiego w kategorii infrastruktura i systemy transportowe. – Do technologii CONTRACK podeszliśmy kompleksowo. Korzystając z doświadczenia KZN Bieżanów w prefabrykacji rozjazdów kolejowych i produkcji rozjazdów tramwajowych oraz praktyki KZN Rail w zabudowie i transporcie tych konstrukcji, opracowaliśmy technologię obejmującą zarówno produkcję, logistykę z wykorzystaniem dedykowanego systemu Bramownic PWP, zabudowę jak i utrzymanie produktu wraz z możliwością wymiany samej stalowej części rozjazdu. Otrzymana nagroda im. Inż. Józefa Nowkuńskiego tym bardziej motywuje nas do dalszego rozwijania technologii – mówi Grzegorz Leszczyński, wiceprezes Grupy KZN Bieżanów. 

Podczas TRAKO doceniona została także należąca do Grupy Nasycalnia Podkładów w Czeremsze. Spółka otrzymała wyróżnienie za minimalizację szkodliwego wpływu na środowisko.

Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy w ten sposób wyróżnieni. Nasza polityka społecznej odpowiedzialności biznesu wpisuje się w strategię całej Grupy KZN Bieżanów: inwestujemy w modernizację parku maszynowego i wprowadzamy nowoczesne sposoby organizacji produkcji, dążąc do maksymalnej redukcji wytwarzania śladu węglowego. Nasi klienci coraz częściej wybierają produkty i usługi firm dbających o środowisko naturalne i społeczeństwo. Zaopatrujemy nie tylko nie tylko krajowy, mocno rozwijamy technologie prezentując je w Europie. Grupa dostarcza swoje produkty do takich krajów jak Czechy, Litwa, Słowacja, Estonia, Łotwa czy Węgry. Wiąże się to m.in. z częstymi audytami kontrahentów, które potwierdzają, że jesteśmy postrzegani jako zaangażowany i odpowiedzialny partner – mówi Ryszard Sokołowski, prezes należącej do Grupy KZN Bieżanów Nasycalni Podkładów w Czeremsze. 

Autor: Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz