Sektorkolejowy » Śląskie: Modernizacja stacji w Zwardoniu dobiegła końca

Śląskie: Modernizacja stacji w Zwardoniu dobiegła końca

pzez Adrian

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły ok. 7 mln zł ze środków budżetowych na remont stacji Zwardoń, która znajduje się nieopodal granicy ze Słowacją. W ramach inwestycji m.in. podwyższono 2 perony, przebudowano tory oraz zamontowano nowe wyposażenie.

Stacja w Zwardoniu zyskała nowe oblicze

Podróżni odjeżdżający ze stacji Zwardoń w kierunku Żywca, Bielska-Białej, Katowic oraz Żyliny mogą już wsiadać wygodniej do pociągów. Perony zostały podwyższone i przystosowane do potrzeb osób, których poruszanie się jest ograniczone. Wybudowane zostały m.in. specjalne pochylnie. Powstała także antypoślizgowa nawierzchnia z wypukłą fakturą, która umożliwia korzystanie ze stacji osobom niewidomym i niedowidzącym. Ponadto w obrębie peronów pojawiły się nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz gabloty z aktualnym rozkładem jazdy kolei. Zamontowano także jasne oświetlenie LED. W rejonie stacji przebudowano również tory, co ułatwia prowadzenie ruchu pociągów. Warto przypomnieć, że z peronów każdego dnia odjeżdża ok. 30 pociągów.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestują w woj. śląskim

Dzięki działaniom PKP PLK zwiększył się m.in. dostęp do kolei na stacji w Cieszynie. Ponadto po 9 latach przerwy wróciły pociągi z Goleszowa do Cieszyna. Podróżni korzystają także z przebudowanych  stacji na trasie Chybie – Żory – Rybnik – Nędza oraz Zawiercie – Częstochowa. Nowe oblicze zyskała również m.in. stacja Dąbrowa Górnicza.

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz