Sektorkolejowy » Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Kierowca wjechał pod pociąg taranując rogatki

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Kierowca wjechał pod pociąg taranując rogatki

pzez Damian

Do zdarzenia doszło dziś (18 października) ok. godz. 7:30 na przejeździe kolejowym w miejscowości Skoki w gm. Puławy. 53-latek kierujący Fordem ominął samochody stojące przed strzeżonym przejazdem kolejowym, wyłamał opuszczoną rogatkę i zderzył się z pociągiem towarowym. Policję oraz służby ratunkowe wezwali świadkowie zdarzenia.

– Kierujący ominął dwa samochody stojące przed strzeżonym przejazdem kolejowym, uderzył w opuszczoną półzaporę, po czym wjechał na tory, gdzie zderzył się z pociągiem towarowym jadącym w stronę Puław – informuje kom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Policję oraz służby ratunkowe wezwali świadkowie zdarzenia. Mieszkaniec gminy Puławy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak wykazało badanie, 53-latek był trzeźwy. Okazało się natomiast, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd, którym kierował został zabezpieczony na parkingu policyjnym (kierowca tłumaczył, że w samochodzie zawiodły hamulce).

Ruch pociągów został już wznowiony. Na miejscu wypadku pracują policjanci, którzy ustalają szczegóły zdarzenia.

Pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożności zbliżając się do przejazdu kolejowego.

Kierującemu, na przejeździe kolejowym zabrania się:

  • objeżdżania opuszczonych zapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Film i zdjęcia: policja.gov.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz