Sektorkolejowy » SIM Factor z kontraktem na modernizację symulatorów lokomotyw dla PKP Intercity

SIM Factor z kontraktem na modernizację symulatorów lokomotyw dla PKP Intercity

pzez Damian

Polska firma specjalizująca się w opracowywaniu oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu symulacji szkoleniowej wykorzystującej rzeczywistość wirtualną zrealizuje prace w ramach zadania pn. „Wykonanie modernizacji i rozbudowy stanowisk symulatorów jazdy pojazdów trakcyjnych dla PKP Intercity SA”. Umowa w tej sprawie została zawarta w czerwcu br.

Zakres kontraktu obejmuje symulatory lokomotyw EP09 oraz Husarz. SIM Factor zajmie się wymianą platform ruchu, systemów audio i wideo, a także zamontuje klimatyzację oraz wentylację. Ponadto wykona roboty budowlane związane z odświeżeniem hali symulatorów.

Jednym z najistotniejszych elementów zadania będzie wdrożenie autorskiego oprogramowania SIM Factor.

Dotyczy ono nowoczesnego sposobu prowadzenia sesji symulacyjnych i dostępu do bazy tras SIM (po rozbudowach w 2024 roku będzie to ponad 8000 km szlaków PLK) – informuje polska spółka technologiczna.

W ramach inwestycji PKP Intercity symulatory zostaną rozdzielone na 2 autonomiczne stanowiska symulacyjne i 2 stanowiska instruktorskie. Zabieg ten pozwoli na jednoczesne korzystanie z obydwu z nich.

Jesteśmy podekscytowani i czujemy ogromną odpowiedzialność za modernizacje tych niemalże 10-letnich symulatorów. Jest to nasza pierwsza umowa z PKP Intercity. Wiemy, jak bardzo wszyscy liczą, iż symulatory po modernizacji będą nowoczesne i nie będą ustępowały innym dostarczonym przez SIM Factor produktom. Dziękujemy za wszystkie słowa otuchy oraz doping od środowisk miłośników kolei. Damy radę! – podkreślał Michał Wierzbicki – prezes zarządu SIM Factor.

Na czas realizacji prac SIM Factor udostępni narodowemu przewoźnikowi symulator zastępczy w standardzie SMART Lite.Zgodnie z planem symulator lokomotywy EP09 ma zostać udostępniony w terminie do 3 miesięcy, a Husarza w ciągu 8 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Sprawdź także:

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz