Sektorkolejowy » Siemens Mobility zbuduje pierwszy w Ameryce zakład produkcyjny kolei dużych prędkości w Horseheads w stanie Nowy Jork

Siemens Mobility zbuduje pierwszy w Ameryce zakład produkcyjny kolei dużych prędkości w Horseheads w stanie Nowy Jork

pzez Damian
  • Inwestycja o wartości około 60 milionów dolarów
  • Pierwsza w swoim rodzaju produkcja kolei dużych prędkości (KDP) w Ameryce Północnej
  • Produkcja pociągów KDP – American Pioneer 220 dla Brightline West

Firma Siemens Mobility wspólnie z Brightline West ogłosiły powstanie pierwszego zakładu produkcyjnego kolei dużych prędkości w Ameryce Północnej. W nowej fabryce produkowane będą m.in. pociągi KDP – American Pioneer 220, które będą kursować na linii Brightline West z Las Vegas do południowej Kalifornii. Zakład powstanie w miejscowości Horseheads znajdującej się w południowej części stanu Nowy Jork. Oczekuje się, że produkcja w zakładzie rozpocznie się w 2026 roku.

To ekscytujący czas nie tylko dla nas w Siemens Mobility, ale dla całej branży kolejowej. Ten nowy obiekt w Horseheads w stanie Nowy Jork wyznacza początek zupełnie nowej branży w USA – po raz pierwszy wprowadzając na kontynent zarówno produkcję kolei dużych prędkości, jak i jedne z najnowocześniejszych pociągów na świecie. Zaprojektowane w oparciu o najnowszą technologię cyfrowego bliźniaka i wykorzystujące światowej klasy cyfrowe rozwiązania kolejowe, zbudowane w Nowym Jorku pociągi American Pioneer 220 są wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania, w tym rewolucyjny bezprzekładniowy układ napędowy, który zmniejsza zużycie energii o 30% i pozwala bez wysiłku wspinać się po stromych zboczach – powiedział Michael Peter, CEO Siemens Mobility.

Od samego początku mówiliśmy, że Brightline West będzie flagą dla kolei dużych prędkości w Ameryce i położy podwaliny pod nowy przemysł z niewyobrażalnymi korzyściami ekonomicznymi. Dzisiejsze ogłoszenie, że miejsca pracy powstają tysiące kilometrów od linii kolejowej, jest tylko punktem wyjścia. Po raz pierwszy w historii w Stanach Zjednoczonych będziemy produkować pociągi, które będą konkurować z najlepszymi na świecie. Osiągając prędkość ponad 300 km/h, pociągi te będą charakteryzować się najnowszymi innowacjami zaprojektowanymi dla współczesnego podróżnika i ustanawiającymi nowy punkt odniesienia w transporcie – powiedział Michael Reininger, dyrektor generalny Brightline.

Firma Brightline wybrała Siemens Mobility do budowy zestawów pociągów dla projektu szybkiej kolei Brightline West, która połączy Las Vegas i południową Kalifornię w mniej niż dwie godziny. American Pioneer 220 będzie pierwszym prawdziwie szybkim zespołem trakcyjnym zbudowanym w Ameryce. Produkcja w Horseheads rozpocznie się w 2026 roku.

Po osiągnięciu pełnej operacyjności, nowy zakład produkcyjny obejmie prawie 300 000 stóp kwadratowych i stworzy około 300 miejsc pracy – w tym monterów elektromechanicznych, zarządzania jakością, kontroli jakości, produkcji przemysłowej i inżynierów testowych, zarządzania projektami, zarządzania łańcuchem dostaw i pracowników logistyki.

Dzięki niezrównanemu doświadczeniu pasażerskiemu jest to pociąg o ultraszerokim nadwoziu, zaprojektowany tak, aby zaspokoić potrzeby pasażerów dziś i w przyszłości. Nowa koncepcja „pustej tuby” zapewnia najbardziej dostępny na rynku pojazd kolei dużych prędkości, zapewniając pasażerom na wózkach inwalidzkich możliwość płynnego przemieszczania się z wagonu do wagonu w całym składzie pociągu.

Dzięki dużym, wygodnym fotelom i szybkiej łączności z internetem, zarówno osoby dojeżdżające do pracy, jak i pasażerowie rekreacyjni będą mogli cieszyć się wygodną jazdą, gdy będą przejeżdżać obok tych, którzy siedzą w ruchu samochodowym na autostradzie. Specjalny przedział „party car” zapewnia ekscytujące wrażenia pasażerom, pozwalając zrelaksować się, delektować napojami i podziwiać widoki pustyni podczas podróży.

Siemens ma głębokie korzenie w stanie Nowy Jork i prawie 150-letnią historię, która rozpoczęła się w 1875 roku od pierwszego transatlantyckiego kabla telegraficznego między Stanami Zjednoczonymi a Europą. Obecnie firma zatrudnia ponad 2500 pracowników w Nowym Jorku, w tym w północnoamerykańskiej siedzibie głównej Siemens Mobility, obejmującej 15 obiektów w zakresie infrastruktury, usług finansowych, mobilności i opieki zdrowotnej.

Siemens od ponad 160 lat jest narodowym dobrem, które rozwija Amerykę, inwestując 3 miliardy dolarów w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich czterech lat, jednocześnie obsługując branże i infrastrukturę tworzącą kręgosłup amerykańskiej gospodarki. Firma zatrudnia 45 000 pracowników w całych Stanach Zjednoczonych i posiada 25 zakładów produkcyjnych, które opracowują i wdrażają technologie dla ponad 100 miast i 90 procent firm przemysłowych z listy Fortune 500.

Zobacz również:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz