Sektorkolejowy » Siemens Mobility z kontraktem serwisowym w północnej Anglii o wartości 530 milionów euro

Siemens Mobility z kontraktem serwisowym w północnej Anglii o wartości 530 milionów euro

pzez Damian
  • Kontrakt na utrzymanie 51 pociągów Desiro – Class 185 został przedłużony o 8 lat, do 2031 r.
  • Pociągi będą utrzymywane z wykorzystaniem nowej technologii Railigent X
  • Siemens Mobility będzie współpracować z nowym operatorem Transpennine Trains Limited i właścicielem pociągów EversholtRail, aby zapewnić stałą niezawodność całej floty.

Siemens Mobility otrzymał przedłużenie kontraktu na utrzymanie floty Class 185 obsługującej trasy Transpennine Express pomiędzy Manchesterem, Sheffield i Cleethorpes oraz Manchesterem i Hull z zajezdni w północno-zachodniej Anglii. Większość prac serwisowych będzie wykonywana w zajezdni Ardwick w Manchesterze oraz w zajezdniach zależnych w Yorku i Cleethorpes. 

Wielka Brytania jest jednym z naszych kluczowych rynków i jesteśmy dumni z przedłużenia tego kontraktu. Jest to prawdziwy dowód na to, że jesteśmy zaufanym partnerem dla naszych klientów i nadal zapewniamy pociągi o wysokim standardzie przez cały cykl ich życia. Aplikacje Railigent X, będące częścią otwartej, cyfrowej platformy biznesowej Siemens Xcelerator, pozwalają nam oferować najlepsze doświadczenia pasażerom i najwyższą dostępność – powiedział Michael Peter, CEO Siemens Mobility.

Mamy długą i owocną współpracę z Siemens Mobility i cieszymy się, że możemy ją kontynuować dzięki przedłużeniu kontraktu o kolejne osiem lat. Z niecierpliwością czekamy, aż Siemens Mobility, EversholtRail i Transpennine Express wprowadzą dalsze ulepszenia do jednej z naszych kluczowych flot, opierając się na naszym silnym, opartym na współpracy partnerstwie. Dostawcy tacy jak Siemens mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że klienci pozostają w centrum wszystkiego, co robimy, a my jesteśmy zobowiązani do oferowania najlepszych wrażeń pasażerom, którzy decydują się na podróż z nami – powiedział David Walker, Head of Fleet Commercial w Transpennine Express.

– Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Transpennine Trains Limited i Siemens Mobility, aby nadal dostarczać pasażerom niezawodną flotę – powiedział Paul Sutherland, dyrektor ds. obsługi klienta w EversholtRail.

Przedłużenie umowy o wartości 530 milionów euro będzie nadal wspierać około 200 miejsc pracy w oddziałach Siemens Mobility w północnej Anglii. Siemens Mobility utrzymuje flotę od 2006 roku i zrealizował program mający na celu zapewnienie pełnej cyfrowej modernizacji wszystkich pociągów, co prowadzi do poprawy niezawodności.

Pociągi Desiro Class 185 korzystają z opartego na chmurze pakietu aplikacji Railigent X firmy Siemens Mobility, co oznacza, że są wyposażone w zdalne monitorowanie stanu, które pozwala zespołom otrzymywać bezpośrednie aktualizacje dotyczące każdego pociągu i jego działania, w tym wszelkich obszarów, które wymagają priorytetowej konserwacji. Technologia zapewnia aktualizacje dotyczące poszczególnych pojazdów, a także dokładny obraz całej floty, zapewniając, że 20-letnie pociągi mogą zapewnić pasażerom najlepsze wrażenia. Technologia ta oznacza, że flota pociągów działa niezmiennie dobrze, zdobywając nagrody branżowe za niezawodność.

Siemens Mobility będzie ściśle współpracować z operatorem, TranspennineTrains Limited, i właścicielem pociągów, EversholtRail, aby zapewnić ciągłą niezawodną obsługę pociągów Class 185 przez cały okres obowiązywania przedłużonej umowy do 2031 roku.

Dodatkowe informacje:

  • Pociągi Class 185 zostały wyprodukowane przez Siemens Mobility. EversholtRail Leasing jest właścicielem floty, która jest dzierżawiona operatorowi, Transpennine Trains Limited.
  • Kontrakt serwisowy został przyznany przez Transpennine Trains Limited.
  • Siemens Mobility działa w około 30 lokalizacjach w Wielkiej Brytanii, w tym w 13 lokalizacjach konserwacji pociągów w Wielkiej Brytanii (od Szkocji po Southampton) oraz w składach infrastruktury.
  • Siemens Mobility zatrudnia ponad 5000 osób w Wielkiej Brytanii. Obsługuje trzy zakłady produkcyjne: Chippenham (sygnalizacja& badania i rozwój); Ashby-de-la-Zouch (systemy sterowania, systemy informacji dla klientów, telekomunikacja); Goole (pociągi).
  • Pociągi Siemens Mobility stanowią prawie jedną czwartą pociągów pasażerskich w Wielkiej Brytanii; w służbie są 572 pociągi Siemensa, a firma utrzymuje łącznie 587 pociągów.

Źródło: informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz