- Zwiększono moce produkcyjne, zwiększono zatrudnienie, aby sprostać rosnącemu popytowi.
- Uruchomienie nowej linii produkcyjnej przekładni, utworzenie centrum kompetencyjnego dla szaf przekształtnikowych.
- Cornellà, ważny dostawca silników trakcyjnych, przekształtników i szaf przekształtnikowych, produkuje teraz przekładnie kolejowe.
- Komponenty trakcyjne z Cornellà (Barcelona) używane na całym świecie przez wielu producentów pojazdów szynowych, w tym także z Polski
Siemens Mobility zainwestował w swoją fabrykę w Cornellà, aby znacznie zwiększyć moce produkcyjne i portfolio produktów. Obejmuje to inaugurację nowej linii produkcyjnej przekładni i utworzenie centrum kompetencji spawalniczych dla szaf sterowniczych. Dzięki tym inwestycjom Siemens Mobility odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku i wzmacnia zaangażowanie firmy w doskonałość w całym portfolio podstawowych komponentów trakcyjnych wykorzystywanych przez producentów pojazdów szynowych na całym świecie.
- Decyzja o zainwestowaniu w tę nową linię produkcyjną jest zgodna z naszą wizją przyszłości i naszym zaangażowaniem w jakość i innowacje w sektorze kolejowym. Ta inicjatywa nie tylko pozwoli nam zaspokoić obecny popyt na przekładnie, ale także położy podwaliny pod przyszłe inwestycje mające na celu rozszerzenie naszej działalności na innych klientów w Europie – powiedział Albrecht Neumann, CEO Rolling Stock w Siemens Mobility.
Nowa linia produkcyjna przekładni i centrum kompetencyjne dla szaf sterowniczych
Cornellà jest integral częścią sieci fabryk komponentów trakcyjnych Siemens Mobility obejmującej dziesięć lokalizacji na całym świecie. Obsługująca Hiszpanię od 114 lat i zatrudniająca 320 pracowników fabryka Siemens Mobility w Cornellà jest jednym z głównych dostawców silników trakcyjnych, przekształtników i szaf przekształtnikowych do pociągów i lokomotyw wykorzystywanych w krajowych i międzynarodowych projektach firmy oraz przez innych klientów.
Fabryka rozpoczęła produkcję pierwszych przekładni kolejowych na nowej linii produkcyjnej. W pierwszej fazie nowa linia skupi się wyłącznie na produkcji przekładni dla lokomotyw, począwszy od tych zbudowanych przez Siemens Mobility. Oczekuje się, że początkowa zdolność produkcyjna wynosząca około 500 sztuk rocznie wzrośnie w drugiej fazie, w miarę rozszerzania produkcji w celu zaspokojenia popytu na przekładnie na rynku iberyjskim.
Siemens Mobility rozpoczął tworzenie centrum kompetencji spawalniczych dla szaf sterowniczych rok temu i obecnie zatrudnia ponad 80 ekspertów. Po pełnym zwiększeniu produkcji firma zamierza umocnić swoją pozycję wiodącego centrum kompetencyjnego w produkcji szaf sterowniczych.
Dzięki najnowocześniejszym fabrykom i portfolio produktów ściśle dostosowanym do klientów i rynku, Siemens Mobility wytwarza produkty dla własnej działalności w zakresie pojazdów, a także dla innych producentów pojazdów szynowych na całym świecie.
Źródło: informacja prasowa