Sektorkolejowy » Siemens Mobility przejmuje słowacką firmę HMH, oferującą system kontroli pociągu MIREL

Siemens Mobility przejmuje słowacką firmę HMH, oferującą system kontroli pociągu MIREL

pzez Damian
  • HMH, s.r.o jest producentem systemu kontroli pociągów MIREL dla Słowacji, Czech, Węgier i Polski.
  • Przejęcie wzmacnia pozycję Siemens Mobility jako wiodącego dostawcy infrastruktury kolejowej w Europie.

Siemens Mobility sfinalizował przejęcie HMH, s.r.o., słowackiej firmy technologicznej, która oferuje krajowy system kontroli pociągu MIREL dla Słowacji, Czech, Węgier i Polski. Dzięki temu przejęciu Siemens Mobility jest teraz w stanie zaoferować kompletne portfolio systemów ochrony pociągów obejmujące wschodnioeuropejskie korytarze kolejowe. HMH pozostanie w Bratysławie na Słowacji i zostanie zintegrowana z częścią infrastruktury kolejowej Siemens Mobility.

– HMH wzmacnia naszą pozycję rynkową. Przejęcie to stanowi ważny kamień milowy w naszym dążeniu do dostarczania kompleksowych rozwiązań z jednego źródła dla wszystkich dostawców taboru kolejowego w Europie. Cieszymy się, że możemy powitać naszych nowych kolegów z Bratysławy w Siemens Mobility – mówi Andre Rodenbeck, CEO pionu infrastruktury kolejowej Siemens Mobility.

Siemens Mobility jest dla nas idealnym partnerem. Wspólnie możemy budować i rozwijać nasze portfolio systemów ochrony pociągów, które były liderem przez ostatnie dwie dekady. Przyszłość leży w europejskim transgranicznym ruchu kolejowym. Dzięki temu, że HMH jest teraz integralną częścią rodziny Siemens Mobility, będziemy w centrum tego rozwoju na rynku wschodnioeuropejskim. To ważny krok dla naszej przyszłości” – mówi Tomáš Horváth, CEO i założyciel HMH.

MIREL VZ1 to kompletne i unikalne rozwiązanie na rynku, które zostało zaprojektowane w celu wspierania bezpiecznej eksploatacji kolei na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech i w Polsce. Zaprojektowany jako zharmonizowany system z interfejsem zgodnym z europejskimi standardami kolejowymi, MIREL VZ1 może być zintegrowany z ETCS, przyszłym systemem ochrony kolei dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

Firma HMH została założona w 1993 roku, a od 1999 roku zajmuje się rozwojem, produkcją i konserwacją systemów kontroli pociągu i sterowania ruchem kolejowym. Głównym produktem firmy jest MIREL.

Źródło: Siemens Mobility

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz