Sektorkolejowy » Rozwój współpracy Siemensa z PLK SA – naprawa główna napędów zwrotnicowych S700K

Rozwój współpracy Siemensa z PLK SA – naprawa główna napędów zwrotnicowych S700K

pzez Damian
  • Polski oddział Siemens Mobility i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zawarły umowę na naprawę główną 730 napędów zwrotnicowych S700K
  • To największy pojedynczy kontrakt dot. naprawy napędów zwrotnicowych podpisany przez krajowego zarządcę infrastruktury kolejowej
  • Siemens realizuje naprawy napędów zwrotnicowych w warsztacie w Kostrzynie Wielkopolskim

Podpisana umowa dotyczy napraw 730 napędów zwrotnicowych, realizowanych w latach 2023-2025. To kolejny kontrakt z Siemensem w tym zakresie – poprzedni dotyczył napraw głównych wykonywanych w okresie od 2019 do 2022 r.

PKP PLK realizuje programy utrzymaniowe z różnymi podwykonawcami na polskim rynku – cieszymy się, że jesteśmy w tym gronie i w nadchodzących latach będziemy mogli rozwijać się w obszarze serwisu napędów zwrotnicowych. Działamy nie tylko stacjonarnie, ale poprzez nasze mobilne centrum serwisowe, polscy inżynierowie Siemens Mobility wykonują naprawy na całym świecie – np. w 2023 była to Tajlandia i wymiana urządzeń na liniach po których kursuje Skytrain w Bangkoku – powiedział Piotr Haremza, dyrektor serwisu w Siemens Mobility Sp. z o.o.

Poza PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Siemens Mobility wykonuje naprawy główne napędów m.in. dla SKM w Trójmieście oraz Metra Warszawskiego. W warsztacie w Kostrzynie Wielkopolskim regularnie realizowane są także naprawy główne napędów dla projektów z całego świata, w tym m.in Niemiec, Węgier, Indii, Tajlandii.

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz