Sektorkolejowy » Prawie 1000 miejsc na parkingach PKP Mobility

Prawie 1000 miejsc na parkingach PKP Mobility

pzez Adrian

Dwa we Wrocławiu, po jednym w Warszawie i Bolesławcu – Polskie Koleje Państwowe S.A. uruchomiły kolejne nowe parkingi pod marką PKP Mobility.

Działają one przy dworcu kolejowym w Bolesławcu, pod placem przed dworcem Wrocław Główny (parking podziemny), przy ul. Joannitów 13 we Wrocławiu za budynkiem dawnej dyrekcji kolei oraz przy al. Jerozolimskich 56c w Warszawie (wjazd od ulicy Żelaznej).

Sieć parkingów PKP Mobility charakteryzuje się ujednoliconym standardem usługi, przejrzystymi zasadami, czytelnym cennikiem i wygodą korzystania, co w efekcie przekłada się na spójny model zarządzania bezpośrednim otoczeniem obiektów należących do PKP S.A.

– Zapewnienie miejsc postojowych o odpowiednim standardzie jest szczególnie istotne w czasach, w których duża część społeczeństwa łączy podróż samochodem z innymi środkami transportu, również z koleją. PKP Mobility wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, zapewniając jednocześnie wartość dodaną dla PKP S.A. poprzez generowanie zysków z nowej działalności biznesowej – mówi Rafał Zgorzelski, członek zarządu ds. strategii i logistyki w PKP S.A.

Płatność za parkingi, we wszystkich lokalizacjach jest możliwa w parkomatach, gdzie można uiścić opłatę kartą oraz bilonem. Alternatywą jest płatność za pomocą aplikacji mobilnych. Z kolei w specjalnym e-sklepie PKP Mobility wykupimy abonamenty miesięczne. Parkomaty PKP Mobility dla wszystkich lokalizacji wyprodukowały, zainstalowały oraz serwisują Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. Urządzenia te są częściowo zasilane z pomocą paneli fotowoltaicznych.

W ramach usługi PKP Mobility w 2021 roku zostało udostępnionych około 500 miejsc parkingowych, a w 2022 roku kolejnych 445. Stworzenie parkingów PKP Mobility zostało poprzedzone szczegółową analizą popytu na usługę parkingową, lokalnego otoczenia rynkowego oraz zapotrzebowania pasażerów i użytkowników dworców w ramach transportu na „pierwszej i ostatniej mili”.

Więcej informacji o parkingach PKP Mobility TUTAJ.

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz