Sektorkolejowy » Poznań: Święty Mikołaj z Laponii pojedzie tramwajem!

Poznań: Święty Mikołaj z Laponii pojedzie tramwajem!

pzez Adrian

Taka okazja nie zdarza się często! Prawdziwy święty Mikołaj przybywa do Poznania na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii. W sobotę (10 grudnia br.) wybierze się na przejażdżkę z MPK Poznań. Z pokładu historycznego tramwaju obejrzy miasto, a około godz. 14.00 spotka się z mieszkańcami przy dawnej zajezdni Gajowa. Zapraszamy!

W tym roku, przed świętami Bożego Narodzenia, do Poznania zawita ulubieniec dzieci i dorosłych – prawdziwy święty Mikołaj! Przyjedzie z Rovaniemi w Laponii aby spotkać się z mieszkańcami stolicy Wielkopolski. W najbliższy weekend odwiedzi poznańskie jarmarki świąteczne oraz MPK Poznań. W sobotę (10 grudnia br.) będzie można zobaczyć go na Międzynarodowych Targach Poznańskich (godz. 11.30-13.00), skąd pojedzie na przejażdżkę po Poznaniu.

Święty Mikołaj z Laponii obejrzy miasto z pokładu historycznego tramwaju – KSW Heidelberg. Około godziny 14.00 pojawi się przy dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Gajowej. Tam spotka się z przybyłymi na miejsce dziećmi i ich opiekunami. Już teraz gorąco zapraszamy na to spotkanie!

Spotkanie przy Gajowej (godz. 14.00-14.30) będzie wyjątkową okazją m.in. do porozmawiania ze świętym Mikołajem. Będzie okazja, aby zapytać gdzie mieszka, ile ma lat, czy ma żonę albo jak udaje mu się w jedną noc odwiedzić wszystkie dzieci.

Źródło: MPK Poznań
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz