Sektorkolejowy » Polregio nie uruchomi wakacyjnych kursów weekendowych do Sandomierza. Powodem prace remontowe na linii kolejowej nr 25

Polregio nie uruchomi wakacyjnych kursów weekendowych do Sandomierza. Powodem prace remontowe na linii kolejowej nr 25

pzez Adrian

Pasażerowie pociągów nie skorzystają z wakacyjnych kursów weekendowych do Sandomierza. Przez modernizację linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz przepustowość szlaku jest mocno ograniczona.

W tym roku podróżni nie będą mogli skorzystać z weekendowych kursów pociągów do Sandomierza w okresie wakacyjnym. Pomimo dużego zainteresowania w ostatnich latach spółka Polregio nie uruchomi tych połączeń z powodu trwających remontów pomiędzy Skarżyskiem-Kamienna a Sandomierzem. Zakres prac obejmuje modernizację torowiska oraz przebudowę 23 stacji i przystanków.

„Te ograniczenia wynikają z tego, że dostępny jest jeden z dwóch torów, a drugi jest remontowany. Ruch pasażerski jest oczywiście prowadzony. Jeżdżą pociągi ze Skarżyska do Ostrowca oraz dalekobieżne, natomiast nie było już możliwości ustalić rozkładu jazdy dla tego wakacyjnego pociągu do Sandomierza” – powiedział Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

30 kwietnia zakończono prace na pierwszym torze. Działania przeniosły się na drugi tor. W Ostrowcu Świętokrzyskim trwa przebudowa układu torowego.

Prace modernizacyjne na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski mają trwać do września 2022 r. W następnym roku działania przeniosą się na odcinek pomiędzy Ostrowcem Świętokrzyskim a Sandomierzem.

Autor: Damian Malesza
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz