Sektorkolejowy » Pociąg Kolei Mazowieckich uderzył w tył ciężarówki, której kierowca nie zdążył zjechać z przejazdu kolejowego

Pociąg Kolei Mazowieckich uderzył w tył ciężarówki, której kierowca nie zdążył zjechać z przejazdu kolejowego

pzez Adrian

Zdarzenie miało miejsce chwilę po godzinie 10 na ulicy Ceramicznej w miejscowości Ołtarzew, pod Ożarowem Mazowieckim. Pociągiem podróżowało 10 osób, nikt nie ucierpiał.

– Doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem Kolei Mazowieckich. Ciężarówka nie zdążyła zjechać z przejazdu kolejowego, pociąg uderzył w tył naczepy. Nie ma poszkodowanych – poinformował starszy kapitan Kazimierz Jaworski z Państwowej Straży Pożarnej powiatu warszawskiego zachodniego. Strażak dodał, że utrudniony jest ruch na ulicy Ceramicznej. Jak dowiedział się nasz reporter, pociąg jechał wolno, dlatego skutki zderzenia nie były tragiczne.

Ruch pociągów do Sochaczewa był wstrzymany. – Trwa przywracanie rozkładowej organizacji ruchu, natomiast należy się liczyć z utrudnieniami i opóźnieniami – przekazała nam Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich. I dodała, że pociągiem relacji Rembertów-Łowicz podróżowało około 130 osób. – Pociąg ten pojedzie do stacji Błonie, ponieważ jest uszkodzony. Podróżni z tego pociągu przesiądą się na stacji Błonie do pociągu, który na nich czeka i będą kontynuować podroż do Warszawy – dodała Nowakowska.

Na miejscu był Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. – Ten przejazd jest nietypowy. Od strony ulicy Poznańskiej rogatki są podwójne, natomiast od Ceramicznej – szlaban jest jeden – zauważył. – Tir jechał właśnie od Ceramicznej. Maszynista musiał widzieć ten pojazd, zaczął hamować, niewiele zabrakło, by przejechał bezkolizyjnie. W momencie uderzenia naczepa wystawała metr, maksymalnie dwa metry – opisywał nasz reporter.

Jak dodał Zieliński, tir zniszczył jedną z rogatek, a uszkodzenia pociągu to zbita przednia szyba i wgniecenia.

Źródło: tvnwarszawa.pl
Fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Anatol 6 listopada 2022 - 13:28

Dlaczego pociąg KM musiał zjechać do stacji Błonie? Przecież do stacji Ożarów M. było bardzo blisko. Przejazd jest w Ożarowie. W Ożarowie M. można byłoby przejść do autobusów MZK

Odpowiedz

Zostaw komentarz