Sektorkolejowy » PKP Intercity przewiozło 7,1 mln pasażerów podczas tegorocznych ferii zimowych

PKP Intercity przewiozło 7,1 mln pasażerów podczas tegorocznych ferii zimowych

pzez Damian

W trakcie trwających od 15 stycznia do 25 lutego ferii zimowych z usług narodowego przewoźnika skorzystało 7,1 mln podróżnych. PKP Intercity zadbało o komfortową podróż wzmacniając 373 pociągi 502 wagonami, z czego najwięcej wzmocnień wprowadzono na trasie do Zakopanego.

Podróżni z całej Polski chętnie korzystali w trakcie ferii z szerokiej oferty połączeń przygotowanych przez PKP Intercity. W tym okresie składy PKP Intercity przewoziły średnio 169 tys. podróżnych dziennie. Najwyższą frekwencję przewoźnik odnotował w dniu 16.02.2024 – do pociągów PKP Intercity wsiadło tego dnia 230 tys. pasażerów.

Najpopularniejsze kierunki

Dużym zainteresowaniem w trakcie ferii cieszyły się połączenia do miejscowości położonych w górach. To tam miłośnicy zimowego szaleństwa mogli w pełni realizować swoje pasje i cieszyć się urokami malowniczych krajobrazów. Popularne były trasy prowadzące do Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Nowego Targu, Poronina oraz Krynicy – Zdroju. Bezkonkurencyjnym faworytem okazało się jednak Zakopane. Łącznie ponad 62 tys. podróżnych wybrało połączenia PKP Intercity, aby móc cieszyć się zimowym wypoczynkiem w sercu Tatr. Ponadto, pasażerowie za cel swoich podróży obierali tradycyjnie popularne kierunki jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Trójmiasto oraz Wrocław. Warto również zauważyć, że dużą frekwencję w okresie ferii odnotowano w pociągach jadących do Kołobrzegu, z których skorzystało ponad 31 tys. pasażerów.

Podróżni, którzy odpoczywali poza granicami kraju chętnie korzystali z oferty połączeń międzynarodowych. 98,5 tys. pasażerów wybrało przejazdy do krajów takich jak: Niemcy, Austria, Czechy, Węgry, Litwa i Słowacja.

Źródło: PKP intercity
Fot. Dominika Szpakowska

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz