Sektorkolejowy » PKP Intercity inwestuje w nowe zestawy kasowe

PKP Intercity inwestuje w nowe zestawy kasowe

pzez Damian

Pod koniec roku narodowy przewoźnik podpisał umowę na wymianę starych zestawów kasowych. Nowe urządzenia podniosą komfort pracy kasjerów i będą posiadały udogodnienia dla pasażerów. Umożliwią m.in. wybór preferowanej miejscówki. PKP Intercity kupiło 200 zestawów, a w zamówieniu zawarto prawo opcji na kolejne 95 sztuk.

Obecnie używane urządzenia są mocno wyeksploatowane. Wyposażone są też w mały monitor, który jest obsługiwany wyłącznie za pomocą funkcji dotykowej. Nowe zestawy kasowe będą się składać z dużego, wygodnego monitora, a jego obsługa będzie dopasowana do preferencji kasjerów. Oprócz ekranu dotykowego i rysika będą oni mogli skorzystać z klawiatury i myszki. Ponadto w każdym z zestawów przewidziano dodatkowy ekran dla klienta, który pozwoli m.in. na wybór preferowanego miejsca na schemacie graficznej rezerwacji miejsc. Każda jednostka będzie wyposażona również w zasilacz awaryjny.

Cały czas wprowadzamy zmiany w procesie obsługi sprzedażowej klienta. Dlatego unowocześniamy i usprawniamy zakup biletów na przejazdy naszymi pociągami. To nie tylko rozwój kanałów zdalnych, nowy system sprzedaży internetowej czy aplikacja mobilna, ale unowocześnianie sprzedaży tradycyjnej. Jestem przekonany, że kasjerzy szybko polubią nowe zestawy – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity. 

Aplikacja sprzedażowa na terminale kasowe POS zostanie przygotowana oddzielnie przez programistów PKP Intercity. Jej interfejs użytkownika ma być bardziej intuicyjny, niewymagający szczegółowej znajomości warunków taryfowych poszczególnych ofert, co ma w znacznym stopniu usprawnić pracę kasjerów.

Pierwsze 20 sztuk zestawów kasowych zostanie dostarczone do PKP Intercity już w I kwartale 2024 r. Dostawa kolejnych 60 szt. przewidziana jest w III kwartale 2024 r., Natomiast w pierwszych miesiącach 2025 roku narodowy przewoźnik otrzyma kolejne 120 urządzeń. Zakończenie całego procesu jest przewidziane na maj 2025 r.

Unowocześnianie sprzedaży kasowej

To nie jedyna rewolucja w kasach PKP Intercity w ostatnich latach. Pod koniec ubiegłego roku zakończył się 3-etapowy proces wymiany i instalacji nowych drukarek biletowych termicznych oraz drukarek fiskalnych, które zastąpiły dotychczas używane i mocno wyeksploatowane drukarki igłowe. Nowy sprzęt dostępny jest już we wszystkich punktach sprzedaży przewoźnika. Charakteryzuje się on dużo cichszym działaniem, większą szybkością oraz lepszą czytelnością wydruku biletów i paragonów.

Wcześniej wymienione zostały również urządzenia mobilne, z których korzystają pracownicy drużyn konduktorskich. Pracownicy korzystają teraz z lekkich i poręcznych terminali. Są one  odporne na upadek, różnicę temperatur i wilgoć, dzięki czemu mogą być stosowane w zmiennych warunkach.

Źródło: PKP Intercity

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz