Sektorkolejowy » Piotr Wyborski został powołany na stanowisko prezesa PKP PLK

Piotr Wyborski został powołany na stanowisko prezesa PKP PLK

pzez Damian

W piątek 15 marca br. rada nadzorcza spółki PKP Polskie Linie Kolejowe SA oficjalnie powołała Piotra Wyborskiego na stanowisko prezesa zarządu. Od 15 lutego 2023 r., kiedy to odwołano zarząd narodowego zarządcy infrastruktury kolejowej, pełnił już tę funkcję – tymczasowo.

Nowy prezes PKP PLK został wybrany w ramach postępowania kwalifikacyjnego.

Wybór Pana Piotra Wyborskiego na stanowisko Prezesa Zarządu, w opinii Rady Nadzorczej, jest gwarancją efektywnego działania PKP Polskich Linii Kolejowych, należytego utrzymania stanu sieci kolejowej, sprawnego prowadzenia procesu inwestycyjnego i stałego poprawiania stanu bezpieczeństwa na kolei – komentuje Jakub Majewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Piotr Wyborski jest określany mianem doświadczonego menedżera, który może pochwalić się licznymi kompetencjami m.in. w zakresie optymalizacji procesów oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Od wielu lat jest związany z sektorem kolejowym. Karierę zawodową zaczynał w 2001 r. w przedsiębiorstwie audytorskim Ernst & Young (EY), a w latach 2013 – 2016 był związany ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe. Od 2017 do 2021 r. pracował jako menedżer w firmie Thales, a ostatnio w zarządzie spółki Kross.

O odwołaniu starego zarządu PKP PLK pisaliśmy:

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz