Sektorkolejowy » Pierwsza PESA Gama 111Eo już realizuje przewozy w Orion Kolej

Pierwsza PESA Gama 111Eo już realizuje przewozy w Orion Kolej

pzez Jedkero

Orion Rail Logistics Sp. z o.o. to przewoźnik kolejowy obecny na rynku od 1997 roku. Spółka rozpoczęła modernizację taboru i inwestuje w nowoczesne, ekologiczne i bezpieczne pojazdy.

Nowosądecka spółka zamówiła w PESA czteroosiową lokomotywę elektryczną Gama 111Eo. To elektryczna lokomotywa 4-osiowa o mocy 5 600 kW zasilana napięciem 3 kV DC. Lokomotywa posiada nowoczesny napęd z 2 przekształtnikami trakcyjnymi chłodzonymi cieczą i 4 falownikami, na każdy silnik trakcyjny oddzielnie. Wyposażona została w hamulec elektrodynamiczny odzyskowy i oporowy. Przeniesienie siły pociągowej z wózków na pudło odbywa się za pomocą skośnych cięgieł trakcyjnych. Lokomotywa przeznaczona jest do prowadzenia pociągów z prędkościami do 160 km/h.

– W procesie modernizacji taboru staramy się współpracować z polskimi, sprawdzonymi firmami. Analiza rynku wykazała, że lokomotywy Gama spełniają nasze oczekiwania. Podjęliśmy rozmowy z PESA. Co dla nas ważne – bydgoska spółka dostarczyła lokomotywę w bardzo krótkim terminie od podpisania umowy. Od 26 maja pierwsza Gama w naszej flocie realizuje już regularne przewozy. Lokomotywa potwierdziła swoje wysokie parametry techniczne i komfortowe warunki pracy – powiedział Krzysztof Warchoł, właściciel Firmy ORION. 

To pierwsza polska lokomotywa, która bez żadnych problemów zaliczyła wszystkie testy nowego systemu ETCS i otrzymała wydane przez UTK, dopuszczenie systemów bezpieczeństwa.

– Współpracujemy z firmą Orion od wielu lat. Przez ten czas firma dała się poznać jako rzetelny i sprawdzony partner.  Bardzo się cieszymy, iż w związku z modernizacją swojej floty firma Orion Kolej wybrała właśnie lokomotywę PESY. Jesteśmy pewni, że jest to dobry wybór, z którego nasz klient będzie w pełni zadowolony oraz liczymy na dalszy rozwój naszej współpracy opartej o nowoczesne, ekonomiczne i bezpieczne lokomotywy – powiedział Piotr Rościszewski, kierownik sprzedaży rynku lokomotyw PESA Bydgoszcz.

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz