Sektorkolejowy » Parada zabytkowych i współczesnych tramwajów w Krakowie

Parada zabytkowych i współczesnych tramwajów w Krakowie

pzez Adrian

W najbliższą niedzielę, 18 września, w Krakowie odbędzie się parada zabytkowych i współczesnych tramwajów. Pierwotnie impreza ta miała odbyć się w 2020 r. w ramach 145-lecia krakowskiej komunikacji miejskiej, jednak wówczas na przeszkodzie stanęła pandemia.

Według planów krakowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zabytkowe tramwaje wyruszą z nowohuckiej zajezdni przy ul. Ujastek 12 o godz. 11:00. Wejście do tramwajów będzie możliwe od godz. 10:00. Na trasie przejazdu do zajezdni Podgórze pasażerowie mogą wsiąść do pojazdów jeszcze na przystankach Rondo Mogilskie oraz Stradom.

Jak zapowiada organizator wydarzenia, „W paradzie wezmą udział wyjątkowe wagony, w tym te najstarsze w kolekcji MPK SA, jak popularna Gracówka, a także wagony z innych miast, jak gdański tramwaj Ring czy warszawski wagon K. W paradzie pojadą także wagony typu N, które kilkadziesiąt lat temu woziły pracowników Kombinatu do pracy. Kraków będzie można podziwiać również z okien współczesnych tramwajów, które będą brały udział w paradzie”.

Pasażerowie, którzy znajdą się na pokładach tramwajów, otrzymają pamiątkowe bilety, a przejazdy będą dla wszystkich bezpłatne.

W miejscu docelowym, czyli na terenie zajezdni Podgórze, MPK przewiduje atrakcje, jak np.: kolejne przejazdy historycznymi tramwajami do Borku Fałęckiego, przejazdy zabytkową taksówką i radiowozem po terenie zajezdni czy gry i zabawy dla dzieci. Program wydarzenia został rozpisany przez organizatorów do godz. 15.00.

Autor: Agata Sumara
Fot. mpk.krakow.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz