Sektorkolejowy » Otwarto nowy wiadukt nad torami w Łowiczu

Otwarto nowy wiadukt nad torami w Łowiczu

pzez Damian

Liczący 180 m długości wiadukt nad torami linii Warszawa – Poznań został otwarty w Łowiczu – poinformowało w piątek Ministerstwo Infrastruktury. Wartość tej inwestycji to ponad 21 mln zł.

Modernizacja trasy Warszawa – Poznań to inwestycja kluczowa w skali kraju. Na wielkopolskim odcinku modernizacja linii już zapewniła wygodniejsze podróże i bardziej dostępną kolej. Kontynuujemy te pozytywne zmiany w woj. łódzkim. Dzięki takim budowom jak w Łowiczu poprawia się standard życia mieszkańców i łatwiej można prowadzić biznes” – powiedział, cytowany w komunikacie, wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Otwarty wiadukt ten pięcioprzęsłowy obiekt o konstrukcji łukowej. Z ponad 21 mln zł, które wydano na budowę, ok. 16,5 mln zł przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe, a Miasto Łowicz prawie 5 mln zł.

Resort infrastruktury przypomniał w komunikacie, że na stacji Łowicz Główny podróżni korzystają z dwóch nowych, wyższych peronów oraz przejścia podziemnego z windami dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Źródło: PAP
Fot. PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz