Sektorkolejowy » Ogromny żuraw kolejowy PPM-T na targach TRAKO w Gdańsku

Ogromny żuraw kolejowy PPM-T na targach TRAKO w Gdańsku

pzez Damian

Park maszynowy Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno-Torowego powiększył się o wielozadaniowy pojazd do robót torowych – MULTI TASKER KRC 1200, który jest jednym z najnowocześniejszych żurawi kolejowych w Polsce. Spółka zależna PKP PLK zaprezentowała go w pierwszym dniu gdańskiego święta kolejnictwa – 19 września br.

Nowy żuraw będzie wykorzystywany do realizacji prac remontowo-utrzymaniowych na sieci PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Zapewni dokładną i wydajną realizację zadań. W efekcie roboty torowe będą przebiegały sprawniej.

„Sprawna realizacja prac na liniach kolejowych wymaga korzystania z najnowszych rozwiązań. Dysponowanie przez PPMT nowoczesnymi pojazdami do robót torowych zwiększa potencjał i konkurencyjność tego przedsiębiorstwa. Dzięki modernizacjom i pracom utrzymaniowym zyskujemy lepszą jakość infrastruktury kolejowej w Polsce oraz większy poziom bezpieczeństwa” – podkreślał Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

Inwestycje spółek zależnych PKP PLK są możliwe dzięki dokapitalizowaniu.

O żurawiu MULTI TASKER KRC 1200

Nowy wielozadaniowy pojazd do robót torowych PPM-T charakteryzuje się udźwigiem do 150 ton i dużym wysięgiem. Umożliwi to montowanie i demontowanie dużych elementów. Żuraw spełnia wszystkie wymogi w zakresie blokowej wymiany rozjazdów kolejowych i może być wykorzystywany do ratownictwa technicznego. Gwarantuje precyzję wykonywanych zadań w ekspresowym tempie.

Więcej informacji o Pomorskim Przedsiębiorstwie Mechaniczno-Torowym można znaleźć m.in.:

Autor: Damian Malesza
Fot. SektorKolejowy

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz