Sektorkolejowy » Ofiary śmiertelne i dziesiątki rannych po zderzeniu dwóch pociągów w zachodnich Czechach

Ofiary śmiertelne i dziesiątki rannych po zderzeniu dwóch pociągów w zachodnich Czechach

pzez Patryk

Ruch na linii z Pilzna do Domažlic został wstrzymany z powodu zderzenia dwóch pociągów pasażerskich

Jak informują pracujące na miejscu katastrofy służby, zginęły co najmniej dwie osoby (maszyniści obu składów), a ponad kilkadziesiąt zostało rannych.

Do katastrofy kolejowej doszło w godzinach porannych w miejscowości Milavče, leżącej nieopodal Domažlic na zachodzie Czech. Zderzyły się tam dwa pociągi osobowe. Ekspresowy, który odbywał kurs na trasie Pilzno-Monachium, a także mniejszy skład krajowy.

Jeden z rozbitych pociągów to Western Express Ex 351 z Pragi do Monachium, drugi to pasażerski Os 7413. Do wypadku doszło na linii jednotorowej, która jest głównym połączeniem kolejowym między Czechami, a Bawarią.

Prawdopodobne przyczyny katastrofy

Według przedstawicieli Czeskich Kolei pociąg relacji Cheb-Praga zderzył się z lokalnym pociągiem osobowym. Karel Havlíček – czeski minister transportu stwierdził, że  jeden z maszynistów najprawdopodobniej zlekceważył opuszczony semafor i sygnał stop na rozjeździe Radonice.

Aktualnie wszystkie okoliczności wypadku są poddawane gruntownej analizie. „W tej chwili nie można wykluczyć usterki technicznej lub błędu maszynisty. Więcej dowiemy się po w najbliższych dniach” – zapowiada Jan Kučera, Generalny Inspektor Kolejnictwa.

Autor tekstu: Jan Bury
Źródło zdjęcia: www.idnes.cz
Źródło materiału wideo: www.krimi-plzen.cz

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Marta Rojek 4 sierpnia 2021 - 14:31

Czarna seria?

Odpowiedz

Zostaw komentarz