Sektorkolejowy » Nowe miejsca parkingowe przy mazowieckich przystankach

Nowe miejsca parkingowe przy mazowieckich przystankach

pzez Damian

Mieszkańcy siedmiu mazowieckich miejscowości będą mogli wygodniej łączyć podróże samochodem i koleją. Podpisaliśmy umowy z wykonawcami na prawie 400 miejsc parkingowych dla kierowców w Rudzie Wielkiej, Kruszynie, Woli Bierwieckiej, Warce, Chorzelach, Ciechanowie i Mławie. Obiekty za niespełna 4,5 mln zł powstaną w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

To dobra wiadomość dla kierowców, którzy dojeżdżają na co dzień do pracy i szkoły pociągiem. W przyszłym roku będą mogli zostawić swoje auta przy kolejnych mazowieckich stacjach i przystankach. Nowe miejsca postojowe wybudujemy na linii Warszawa-Radom w Warce (150 miejsc), Rudzie Wielkiej (20 miejsc), Kruszynie (50 miejsc) i Woli Bierwieckiej (30 miejsc). Także w Chorzelach (26 miejsc), Ciechanowie przy ul. Sienkiewicza (48 miejsc) i Mławie przy ul. Dworcowej (74 miejsca) od przyszłego roku będzie możliwość sprawniejszego łączenia podróży. We wszystkich lokalizacjach przewidujemy budowę oświetlenia i udogodnień dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

W województwie mazowieckim planujemy wybudować łącznie 14 parkingów przy istniejących i powstających przystankach, o szacunkowej wartości ponad 11 mln zł. Są to Jasienica Mazowiecka, Szewnica oraz Niemojki, które są na etapie przygotowania, Ciechanów, Mława, Ruda Wielka, Chorzele, Wola Bierwiecka, Kruszyna, Warka, gdzie właśnie podpisano umowy na realizację zadań oraz Urle, Zielonka i Małkinia, gdzie trwają roboty budowlane. Udostępniliśmy już dla podróżnych miejsca parkingowe przy nowym przystanku Błonie Rokitno.

Łączna kwota przeznaczona na budowę parkingów w ramach Programu przystankowego to ponad 74 mln zł. Obecnie zakończyliśmy budowę miejsc parkingowych w 11 lokalizacjach, w 66 postępują prace budowlane, a dla 11 trwają postępowania przetargowe.

Źródło: PKP PLK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz