Sektorkolejowy » Na V Konferencji Naukowo-Technicznej poruszą tematykę transportu kolejowego

Na V Konferencji Naukowo-Technicznej poruszą tematykę transportu kolejowego

pzez Adrian

Urząd Transportu Kolejowego organizuje konferencję o transporcie kolejowym

W dniu 25 maja 2022 roku w siedzibie centrali Urzędu Transportu Kolejowego (Warszawa, Aleje Jerozolimskie 134) odbędzie się V edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo–Technicznej pt. „Transport Kolejowy 2022: Przeszłość–Teraźniejszość–Przyszłość”. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do:

  • uczniów
  • studentów
  • doktorantów

zajmujących się tematyką transportu kolejowego. Konferencja jest organizowana w celu rozpowszechnienia wiedzy dotyczącej transportu kolejowego m.in. wśród doktorantów, studentów oraz uczniów szkół średnich. Wydarzenie jest doskonałą okazją do zaprezentowania np. badań, referatów i wszelakich pomysłów związanych z kolejnictwem oraz historią i rozwojem kolei.

„Polska kolej potrzebuje młodych, kreatywnych i wykształconych fachowców. Konferencja jest okazją, by dać impuls, który przełoży się na zwiększenie zainteresowania zawodami kolejowymi wśród młodzieży. Dla przyszłych i obecnych inżynierów ciekawa może być tematyka związaną z bezpieczeństwem kolejowym, nowymi rozwiązaniami systemowymi i technicznymi. Europejski Rok Kolei posłużył zaprezentowaniu oferty, jaką do młodych ludzi kieruje sektor kolejowy. Liczę na to, że konferencja  skutecznie zachęci do podjęcia pracy w tej branży”

– powiedział dr inż. Ignacy Góra, Prezes UTK.

Referaty zostaną podzielone na trzy panele tematyczne:

  • przeszłość
  • teraźniejszość
  • przyszłość

Organizator wydarzenia przewiduje dwie formy prezentacji referatów:

  • wykład (sesja plenarna)
  • plakat (sesja plakatowa)

Warunki uczestnictwa w V edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo Technicznej

Zainteresowani uczestnictwem w V edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Technicznej pt. „Transport Kolejowy 2022: Przeszłość–Teraźniejszość–Przyszłość” muszą do 23 marca uzupełnić oraz przesłać formularz zgłoszeniowy (formularz można znaleźć TUTAJ) wraz z abstraktem (wzór jest dostępny TUTAJ). Po uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego należy go wydrukować oraz przesłać wraz z koniecznymi podpisami i abstraktem na adres e-mail: konferencja@utk.gov.pl.

Przebieg konferencji

Na V Konferencji Naukowo-Technicznej organizowanej przez UTK w formie wykładu zostanie zaprezentowanych 10 referatów, które wybierze Komitet Naukowy. O tym, czy nadesłany referat zostanie zakwalifikowany, zadecyduje ocena przesłanego abstraktu. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej – osoby, które będą wygłaszały referaty, będą uczestniczyły w nim stacjonarnie (w siedzibie centrali Urzędu Transportu Kolejowego), natomiast wolni słuchacze połączą się zdalnie (wideokonferencja).

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji pt. „Transport Kolejowy 2022: Przeszłość–Teraźniejszość–Przyszłość” są dostępne TUTAJ.

Autor: Damiana Malesza
Fot. UTK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz