W dniach 6-8 marca 2024 r. w Wiśle odbędzie się 13. edycja spotkania polskich, czeskich oraz słowackich specjalistów z segmentu kolejnictwa i TSL (Transport, Spedycja, Logistyka). Wydarzenie organizowane przez firmy OLTIS Polska, První Signální i Fundację ProKolej na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez, odwiedzanych przez branżystów sektora kolejowego.
Wydawnictwo Sektora Kolejowego objęło patronat medialny nad Kongresem.
Program 13. Międzynarodowego Kongresu Kolejowego i Intermodalnego zapowiada się bardzo ciekawie, znajdą się w nim różnorodne formy aktywności, w tym: panele dyskusyjne, debaty oraz prezentacje, w których udział wezmą eksperci z branży kolejowej, legitymujący się wieloletnim doświadczeniem.
I tak np. Kongres rozpocznie się i zakończy debatą dla wszystkich uczestników wydarzenia. Pierwsza z debat – otwierająca konferencję, będzie poświęcona kolejom dużych prędkości (KDP). Tematyka zaś debaty podsumowującej – skoncentrowana będzie na starych i nowych wyzwaniach, stojących przed biznesem transportowym. Wezmą w niej udział Marek Tarczyński – przewodniczący rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, Lukas Polaczek – dyrektor działu intermodalnego DB Cargo Polska, Jerzy Frejgandt – kierownik ds. sprzedaży lokomotyw Siemens Mobility w Polsce, dr Jakub Majewski – prezes zarządu Fundacji ProKolej oraz Łukasz Grzesło – prezes zarządu CTL Logistics.
Kongres jest doskonałą okazją do jednoczesnej wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Wyróżnia się – na tle innych tego typu wydarzeń – możliwością prowadzenia bezpośrednich dyskusji ze specjalistami, w ramach np. paneli otwartych. Jego niekonwencjonalna formuła pozwoli uczestnikom konferencji zyskać nowe spojrzenie zarówno na sektor kolejowy, jak i cały segment TSL. W rezultacie będą mogli w przyszłości wdrażać innowacyjne rozwiązania i optymalizować projekty, realizowane w przedsiębiorstwach, rezygnując z utartych schematów, na rzecz nowoczesnych technologii i metod działania.
Podczas polsko-czesko-słowackiego spotkania przedstawicieli przedsiębiorstw, ekspertów i producentów z rynku kolejowego i TSL omówione zostaną kluczowe zagadnienia, związane z funkcjonowaniem europejskich rynków kolejowych, tj. aktualnymi problemami, wyzwaniami oraz perspektywami rozwoju sektora kolejowego i intermodalnego. Kongres został tak pomyślany, by uwzględniając specyfikę i potrzeby każdego z tych resortów osobno, jednocześnie opracować przestrzeń do dyskusji, wymiany doświadczeń i wspólnego działania.
Szczegółowy program znajdziesz tutaj
Autor: Damian Malesza
Fot. JBCrew