Sektorkolejowy » Makieta przedziału PKP Intercity w nowym designie już na PGE Narodowym

Makieta przedziału PKP Intercity w nowym designie już na PGE Narodowym

pzez Damian

Odwiedzający PGE Narodowy mają już możliwość zobaczyć i przetestować makietę PKP Intercity przedstawiającą przedział wagonu 1 klasy zaprojektowany w nowym designie. Makieta została zbudowana jako prototyp w skali 1:1. Każdy oglądający może wypowiedzieć się i przekazać swoją opinię przewoźnikowi za pośrednictwem ankiety badania opinii.

Zaprezentowana premierowo podczas 15. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO makieta PKP Intercity przedziału w całkowicie odmienionym designie stanęła w holu przy recepcji głównej PGE Narodowego. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć na własne oczy jak zmienią się pociągi narodowego przewoźnika. Nowe przedziały to nie tylko kwestie wizualne, lecz także techniczne. Wprowadzane zmiany zapewnią większy komfort podróżowania poprzez nowoczesne wnętrza z wygodnymi fotelami, indywidualnymi stolikami, możliwością umieszczenia mniejszego bagażu pod fotelem oraz wiele udogodnień takich jak dostęp do WiFi, system indywidualnego oświetlenia, gniazda elektryczne i USB. Stałym wyposażeniem wagonów będzie klimatyzacja i system informacji pasażerskiej wyświetlany na tablicach świetlnych. W nowych wagonach zastosowano także system wykrywania pożaru obejmujący całe wagony oraz monitoring wizyjny.

Nowy design wagonów to kolejny etap wprowadzanych przez nas zmian i realizacji strategii „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”. Komfort podróżujących jest dla nas priorytetem. Od teraz każdy odwiedzający PGE Narodowy, którego jesteśmy partnerem, może usiąść w nowo zaprojektowanych fotelach, sprawdzić całkiem nowy wygląd wagonów, ale co najważniejsze podzielić się z nami swoją opinią na ich temat bezpośrednio z ich wnętrza – komentuje Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Każdy z odwiedzających za pośrednictwem specjalnego kodu QR dostępnego na naklejce umieszczonej w widocznym miejscu makiety może przekazać swoją opinię na temat prezentowanego wagonu, odpowiadając na kilka pytań specjalnej ankiety, która dostępna jest także Tutaj

Taką ankietę można wypełnić na miejscu. Pytania dotyczą m.in. kolorystyki przedziału, czynników wpływających na komfort podróży w tym użytkowania stolików, foteli i ich wygody, estetyki i funkcjonalności przedziałów. Opinia podróżnych jest niezwykle cenna, dlatego też PKP Intercity zachęca do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Przewoźnik planuje także pogłębione badania fokusowe mające na celu badanie wśród różnych grup docelowych w celu jak najlepszego dostosowania przedziałów do oczekiwań pasażerów. Makieta dostępna jest do marca 2024 roku z możliwością wydłużenia terminu.

W listopadzie ubiegłego roku PKP Intercity ogłosiło największy w historii PKP Intercity, pod względem liczby zamówionych pojazdów, przetarg na 300 nowych wagonów z prawem opcji do zakupu dodatkowych 150 sztuk. To właśnie te wagony będą nowymi składami zgodnymi z całkowicie odmiennym podejściem do designu. W ramach postępowania wybrany wykonawca dostarczy aż siedem różnych kategorii wagonów. Wykonawca zostanie ogłoszony w IV kw. 2023 r.

Źródło: PKP Intercity

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz