Sektorkolejowy » Lubelskie: Chciała odebrać sobie życie. Stała na torach, czekała na pociąg

Lubelskie: Chciała odebrać sobie życie. Stała na torach, czekała na pociąg

pzez Damian

W czwartek, 26 października br. dyżurni chełmskiego Posterunku Straży Ochrony Kolei i Komendy Miejskiej Policji otrzymali dramatycznie brzmiące zgłoszenia, z których wynikało, że na szlaku kolejowym Wólka Okopska – Dorohusk przebywa kobieta, chcąca odebrać sobie życie. Zdesperowaną kobietę udało się uratować. Ponieważ była w złym stanie emocjonalnym, karetką pogotowia przewieziono ją do szpitala.

– Sprawna wymiana informacji i wielokierunkowe działanie chełmskiej służby dyżurnej SOK i policji pozwoliła na błyskawicznie skierowanie patroli na wskazane miejsce – informuje insp. Piotr Żłobicki. – Funkcjonariusze przystąpili natychmiast do działań poszukiwawczych. Sprawdzając skrupulatnie teren kolejowy szybko odnaleźli młodą kobietę w pobliżu torowiska, przy jednym z przejazdów kolejowo-drogowych na linii kolejowej nr 7.

Ze względu na stan w jakim się znajdywała, policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Uratowana młoda kobieta trafiła pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Pamiętajmy!

Nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pod numerem bezpłatnej infolinii telefonicznej 800 70 22 22 są zawsze gotowi zaoferować wsparcie osobom z myślami samobójczymi.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz