Sektorkolejowy » LTG Cargo Polska rozszerza gamę pojazdów o kolejną lokomotywę Vectron MS od ELL

LTG Cargo Polska rozszerza gamę pojazdów o kolejną lokomotywę Vectron MS od ELL

pzez Damian

Spółka należąca do litewskiego przewoźnika kolejowego AB LTG Cargo będącego częścią grupy kolejowej AB Lietuvos geležinkeliai (LTG) sukcesywnie powiększa tabor. Dziś odebrała jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie lokomotyw – Siemens Vectron MS.

Nowy pojazd, który zasilił flotę LTG Cargo Polska, pozwala przekraczać kolejową granicę bez technicznego postoju. W efekcie całkowity czas przejazdów ulega skróceniu, co z kolei przekłada się bezpośrednio na jakość oferowanych usług i zadowolenie klientów. Lokomotywa Siemens Vectron została dostarczona przez grupę European Locomotive Leasing (ELL). Jak deklaruje przewoźnik, w lutym ELL dostarczy kolejną lokomotywę tego typu.

„Jako operator kolejowych przewozów towarowych w Polsce, chcemy dalej zwiększać udział w rynku. Posiadanie nowoczesnych lokomotyw wielosystemowych wpisuje się w plany rozwoju LTG Cargo Polska, dlatego tak jak zapowiadaliśmy w dalszym ciągu będziemy inwestować m.in. w modernizację parku taborowego” – powiedział Michał Szlendak, prezes LTG Cargo Polska.

O lokomotywach Vectron

Nowoczesne lokomotywy Vectron MS zostały skonstruowane w taki sposób, by bezproblemowo przystosować je do wymogów użytkowania oraz specyfiki jazdy w wielu krajach. Są przeznaczone eksploatacji m.in. na terenie Polski, Czech, Austrii, Niemiec, Węgier, Słowacji, Chorwacji, Słowenii oraz Holandii. Podczas projektowania tego pojazdu zwrócono szczególną uwagę na jego wydajność oraz opłacalność w zakresie wykonywanych zadań trakcyjnych zarówno w ruchu pasażerskim, jak i towarowym.

„Vectron to klucz do realizacji różnorodnych zadań przewozowych w całej Europie, co wzmocni nasze zdolności operacyjne w ruchu transgranicznym pomiędzy Polską a krajami Europy Zachodniej. Wysoka niezawodność, szybkość przejazdu przez granice, daje wszystko, co jest wymagane przy transporcie intermodalnym, który jest przyszłością kolei. Wierzymy, że nasi klienci docenią kolejny krok w naszym rozwoju, wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom” – dodał Michał Szlendak.

Aktualnie flotę pojazdów LTG Cargo Polska zasila 31 lokomotyw.

O spółce LTG Cargo Polska pisaliśmy m.in.:

Więcej informacji o firmie Siemens można znaleźć m.in.:

Autor: Damian Malesza
Fot. LTG Cargo

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz