Sektorkolejowy » LTG Cargo: nowe połączenie intermodalne między Litwą a Polską

LTG Cargo: nowe połączenie intermodalne między Litwą a Polską

pzez Damian

Dzięki nowemu połączeniu będzie można przewozić większe ilości towarów, które wcześniej były transportowane drogą lądową. LTG Cargo uruchomi w połowie lutego intermodalny pociąg towarowy do przewozu kontenerów pomiędzy terminalem intermodalnym w Kownie a Sławkowem w Polsce. Terminal ten znajduje się w pobliżu Katowic i jest ważnym węzłem polskiej sieci kolei szerokotorowej, łączącym linie kolejowe pomiędzy Litwą i Polską oraz Ukrainą i Polską. Ze Sławkowa istnieją również regularne połączenia kolejowe do Niemiec, Słowenii i Włoch.

Nowa trasa Kowno-Sławków ma długość 740 km, a zdolność przewozowa wynosi do 93 TEU (twenty-foot equivalent unit) na jeden przejazd. Planowane połączenia między Litwą a Polską byłyby obsługiwane przez dwie pary pociągów tygodniowo. Na życzenie klientów przewozy towarowe mogłyby być również transportowane do portu w Kłajpedzie. LTG Cargo zapewni ładunek na Litwie, a LTG Cargo Polska, spółka zależna LTG Cargo, będzie obsługiwać usługę w Polsce.

„W dalszym ciągu koncentrujemy się na dywersyfikacji w kierunku zachodnim i rozbudowie naszej sieci połączeń transportu towarowego na zachodzie. To nowe połączenie pozwoli nam przenieść na kolej jeszcze więcej towarów przewożonych jeszcze transportem drogowym między Litwą a Polską. Dzięki intermodalnej usłudze kolejowej będzie można efektywnie dystrybuować nawet pojedyncze kontenery naszych klientów do dalszego transportu do innych głównych terminali w Polsce i Europie, a tym samym coraz więcej przewoźników będzie mogło wybrać bardziej zrównoważone rozwiązania logistyczne – mówi Eglė Šimė, prezes zarządu LTG Cargo.

LTG Cargo obecnie transportuje ładunki intermodalne z Litwy do Duisburga w Niemczech. Spółka transportuje również produkty rolne i naftowe między Litwą a Ukrainą.

Fot. Krystian Barańśki

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz