Sektorkolejowy » Łódzkie: Nowe kładki dla pieszych w Głownie i Strykowie

Łódzkie: Nowe kładki dla pieszych w Głownie i Strykowie

pzez Damian

Na stacjach w Głownie i Strykowie zwiększyła się dostępność do pociągów w kierunku Łodzi i Łowicza. Dzięki nowym kładkom dla pieszych nad torami, wyposażonym w windy, pasażerowie łatwiej korzystają z kolei. Nowe parkingi i stojaki dla rowerów pozwolą na łączenie podróży pociągiem, samochodem i jednośladami. Inwestycję za ok. 22 mln zł zrealizowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem środków RPO woj. łódzkiego.

Pasażerowie w Głownie i Strykowie na linii Łódź – Łowicz mogą już przechodzić nowymi kładkami do pociągów. Obiekty są wyposażone w schody i windy, które zapewniają lepszy dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się, podróżnym z ciężkim bagażem oraz opiekunom z dziećmi w wózkach. Każda kładka ma 3 metry szerokości, 42 metrów długości. Ułożono na nich nawierzchnię antypoślizgową, która pozwala bezpiecznie dojść na perony.

Kładki na stacjach w Głownie i Strykowie zwiększyły dostępność do pociągów kursujących między Łodzią i Łowiczem. Mieszkańcy mają dogodne połączenie stacji z osiedlami po obu stronach linii kolejowej. Ponadto w Głownie i Strykowie powstały nowe parkingi dla samochodów, wiaty rowerowe i chodniki. Utrzymane zostaną obecne przejścia do peronów w poziomie szyn.

Prace w Głownie i Strykowie zostały zrealizowane w ramach projektu o wartości ok. 50 mln zł netto pn. „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego”. Zadanie jest współfinansowane w kwocie ok. 34 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Projekt obejmuje również budowę nowego przystanku Pabianice Północne i przebudowę dworca Zduńska Wola wraz z przyległym Placem Żelaznym.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz