Sektorkolejowy » UTK: Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera z nosorożcem Rogatkiem

UTK: Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera z nosorożcem Rogatkiem

pzez Damian

„Ogrody przygód” – pod takim hasłem w sobotę w ogrodach Kancelarii Premiera odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Była to okazja nie tylko do zabawy, ale także do edukacji. Dzieci chętnie odwiedzały stoisko Urzędu Transportu Kolejowego, na którym można było wziąć udział w grach, zabawach i konkursach z nosorożcem Rogatkiem, bohaterem Kampanii Kolejowe ABC II.

Zdecydowanie największą popularnością na stoisku Urzędu Transportu Kolejowego cieszył się nosorożec Rogatek z Kampanii Kolejowe ABC II. Dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także wziąć udział w kreatywnych zabawach związanych z bezpieczeństwem podczas korzystania z transportu kolejowego czy przechodzenia i przejeżdżania przez przejazdy kolejowo-drogowe. Edukacyjne quizy i gry przypominały dobre nawyki i zasady bezpieczeństwa, a ich atrakcyjna forma przyciągała uwagę dzieci.

Do dyspozycji odwiedzających był m.in. mini szlaban z sygnalizacją świetlną, dzięki któremu w dzieci w ciekawy sposób poznawały odpowiednie zachowanie podczas opuszczania czy podnoszenia rogatek. Multimedialne gry na interaktywnych ekranach umożliwiły nawet najmłodszym dzieciom poznanie najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Dzieci, które odwiedziły stoisko UTK, mogły także sprawdzić, czy mają predyspozycje do tego, aby w przyszłości zostać maszynistami.

To już kolejna edycja Dnia Dziecka w Kancelarii Premiera z udziałem Urzędu Transportu Kolejowego. UTK chętnie włącza się w wydarzenia, w trakcie których dzieci mogą nie tylko spędzić miło czas, ale przede wszystkim poznać zasady bezpiecznego zachowania podczas korzystania z transportu kolejowego. Edukacja od najmłodszych lat jest ważną częścią działalności UTK realizującego już II edycję Kampanii Kolejowe ABC II. 

Źródło: UTK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz