Sektorkolejowy » Koleje Mazowieckie: Na letnie wyprawy z Biletem Turysty

Koleje Mazowieckie: Na letnie wyprawy z Biletem Turysty

pzez Adrian

W okresie wakacyjnym Koleje Mazowieckie wprowadzają ofertę „Bilet Turysty”. Będzie można z niej skorzystać od 1 lipca do 31 sierpnia 2023 r. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą lepiej poznać Mazowsze. Bilet Turysty będzie dostępny w sprzedaży już od 26 czerwca 2023 r. w kasach i biletomatach.

„Bilet Turysty” jest biletem sieciowym imiennym, posiadającym 10-dniowy termin ważności, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Uprawnia do dowolnej liczby przejazdów pociągami KM w ciągu trzech wybranych z 10 dni, z wyjątkiem wakacyjnych połączeń czyli „Słonecznego” i „Słonecznego – BIS”.

To sezonowa oferta Kolei Mazowieckich. W ciągu wybranych dni można odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami KM. Podczas zakupu wydawany jest także karnet, na którym należy dokonać legalizacji rozpoczęcia podróży każdego z trzech dni. Zakup „Biletu Turysty” jest także dobrą okazją, by skorzystać z licznych zniżek u partnerów KM w ramach akcji „Koleją do Kultury”, a także odpocząć w otoczeniu przyrody na terenie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych, z którym Koleje Mazowieckie współpracują w ramach akcji „Koleją do Natury”.

Bilet kosztuje 75 zł, a jego cena jest zryczałtowana i niezależna od odległości taryfowej. Od tej ceny nie stosuje się żadnych ulg.

Oferta umożliwia przejazdy pociągami KM na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Chorzele, Czyżew, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica. Na podstawie Biletu Turysty można również korzystać z przejazdów autobusami lotniskowymi KM ze stacji PKP Modlin do Portu Lotniczego Warszawa – Modlin (lub odwrotnie). Warto też zwrócić uwagę, że „Bilet Turysty” zakupiony po 22 sierpnia 2023 r. ważny jest do 31 sierpnia 2023 r.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/strefa-podroznych/bilet-turysty.

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz