Sektorkolejowy » Koleje Czeskie: Obniżone ceny biletów dla funkcjonariuszy policji

Koleje Czeskie: Obniżone ceny biletów dla funkcjonariuszy policji

pzez Adrian

W ramach wspólnego projektu ČD i Policji Republiki Czeskiej, policjanci będą mogli od teraz taniej podróżować pociągami narodowego przewoźnika. Policjanci będą wtedy gotowi do pomocy pracownikom pociągu w rozwiązywaniu wszelkich incydentów podczas podróży pociągami ČD. Wzajemna umowa między ČD a czeską policją obowiązuje od marca i w ciągu pierwszych dziesięciu dni z oferty skorzystało już około dwustu policjantów.

Policjanci mają możliwość zakupu karty rabatowej o różnej wartości za pół ceny w aplikacji mobilnej.

Współpraca przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno pasażerów, jak i pracowników ČD.

„Jeśli podczas podróży dojdzie do incydentu związanego z bezpieczeństwem, pracownicy naszego pociągu mogą poprosić o pomoc obecnego na miejscu policjanta. Przykładem takiej sytuacji jest konflikt z pasażerem bez ważnego dokumentu podróży. Zaangażowanie policjanta pomoże, dzięki jego uprawnieniom, przyspieszyć rozwiązanie takich sytuacji, co może mieć również wpływ na opóźnienia pociągów, ponieważ nie trzeba czekać na przybycie funkcjonariuszy policji na najbliższej odpowiedniej stacji” – mówi Michal Krapinec, prezes zarządu i dyrektor generalny ČD.

„Cieszę się, że dzięki współpracy z ČD mogliśmy zaoferować kolejne z wielu ważnych świadczeń dla policjantów i pracowników cywilnych. W związku z tym świadczeniem po raz kolejny przypomnieliśmy naszym funkcjonariuszom o przepisach ustawy o policji Republiki Czeskiej, która przewiduje obowiązek podjęcia działań w przypadku zagrożenia porządku lub bezpieczeństwa publicznego, nawet w godzinach poza służbą” – powiedział prezydent policji Martin Vondrášek.

Wraz z policją narodowy przewoźnik intensywnie zajmuje się także sytuacją związaną z graffiti. Pomalowane sprayem pociągi są problemem zwłaszcza w dużych aglomeracjach, takich jak Praga czy Brno. W ubiegłym roku zarejestrowano 400 przypadków graffiti, a szkody wyrządzone przez spryskiwaczy przekroczyły 5 mln koron.

Źródło: railmarket.com
Autor: Karel Novak
Fot. policie.cz

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz