Sektorkolejowy » Katastrofa kolejowa w Indiach: Blisko 300 osób zginęło, ponad 900 rannych

Katastrofa kolejowa w Indiach: Blisko 300 osób zginęło, ponad 900 rannych

pzez Damian

W piątek 2 czerwca br. na wschodzie Indii – w stanie Orisa doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Zderzyły się dwa pociągi pasażerskie. Według aktualnych informacji w wypadku zginęło 288 osób, a ok. 900 zostało rannych, lecz pod wagonami może znajdować się jeszcze wielu ludzi. Trwa akcja ratunkowa.

Pociąg Coromandel Express kursujący między Kalkutą a Chennai zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka składem pasażerskim Howrah Superfast Express. Do wypadku doszło w rejonie stacji kolejowej zlokalizowanej w miejscowości Bahanaga, ok. 10 km na południe od Balasore. W wyniku zdarzenia wykolejeniu uległa część wagonów.

Jak informuje Amitabh Sharma, dyrektor Kolei Indyjskich, w katastrofie uczestniczyły dwa pociągi pasażerskie, a trzeci – skład towarowy stał w rejonie zdarzenia.

„Liczba ofiar śmiertelnych lub rannych jest aktuanie bardzo trudna do oszacowania, gdyż wielu pasażerów prawdopodobnie pozostaje uwięzionych we wrakach wagonów” – zaznaczył Amitabh Sharma.

„Na miejsce zdarzenia wysłano ponad 200 ambulansów, jednak ze względu na dużą liczbę rannych do przewożenia poszkodowanych używane są także autobusy” – poinformował Pradeep Jena, przedstawiciel władz stanu Orisa.

Skala wypadku jest tak duża, że do akcji ratunkowej zadysponowano wojsko oraz wielu wolontariuszy.

„Przygotowaliśmy wszystkie szpitale publiczne i prywatne, od miejsca katastrofy po stolicę stanu, do opieki nad rannymi. […] setki młodych ludzi ustawiło się w kolejce przed rządowym szpitalem w Odisha’s Soro, by oddać krew” – przekazał do informacji publicznej rzecznik władz regionalnych.

Źródło: tvn24

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz