Sektorkolejowy » Już jutro rozpocznie się III Kongres Rozwoju Kolei

Już jutro rozpocznie się III Kongres Rozwoju Kolei

pzez Damian

6 czerwca 2023 roku w Warszawie, na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego, rozpocznie się trzecia edycja Kongresu Rozwoju Kolei, której organizatorem jest Grupa PKP. To jedno z najważniejszych wydarzeń krajowego sektora kolejowego, stanowiące platformę dialogu eksperckiego, łączącego przedstawicieli świata polityki, biznesu, samorządu i nauki.

Tematem przewodnim kongresu będzie konsolidacja polskiego sektora kolejowego. Wydarzenie obfitować będzie w liczne debaty i panele dyskusyjne poświęcone transportowi kolejowemu, jego pozycji i znaczeniu w krajowym oraz globalnym ujęciu. Poruszona zostanie kwestia strategicznej roli kolei w obliczu kryzysów, zwłaszcza w obliczu działań zbrojnych na Ukrainie. Znaczna część wydarzenia zostanie poświęcona inwestycjom realizowanym z projektów unijnych i rządowych, cyberbezpieczeństwu, digitalizacji procesów, proekologicznym rozwiązaniom w kolejnictwie oraz działaniom kolei na arenie międzynarodowej, również ramach inicjatywy Trójmorza. Uczestniczący wezmą udział w trzech blokach tematycznych tj. Inwestycje, Ponad Granicami, Kolej w systemie transportowym podzielonych po 3 panele dyskusyjne.

– Po raz kolejny będziemy mieli okazję się spotkać i rozmawiać o sprawach najważniejszych dla branży kolejowej. Jestem przekonany, że Kongres Rozwoju Kolei, organizowany już po raz trzeci przez Grupę PKP, to idealne miejsce wymiany poglądów i doświadczeń. To wydarzenie, podczas którego podsumujemy aktualne problemy i wyzwania, z jakimi obecnie mierzy się kolej. Będziemy rozmawiać m.in. o konsolidacji polskiego rynku kolejowego oraz o tym, jak współpraca biznesu i nauki może zmienić kolej w Europie. Już teraz zapraszam Państwa na to wydarzenie – powiedział Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A. i Grupy PKP.

Podczas licznie zaplanowanych debat i paneli, omówione zostaną kierunkami rozwoju polskiej kolei, która w wyniku przemian, staje się bardziej nowoczesna, dostępna i komfortowa.

Autor: Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz