Sektorkolejowy » IX Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Rozwiązania skrzyżowań kolei z drogami kołowymi w poziomie szyn w aspekcie prawnym, ekonomicznym i technicznym”

IX Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Rozwiązania skrzyżowań kolei z drogami kołowymi w poziomie szyn w aspekcie prawnym, ekonomicznym i technicznym”

pzez Damian

Dziś (9.06.2022 r.) rozpoczyna się IX Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Rozwiązania skrzyżowań kolei z drogami kołowymi w poziomie szyn w aspekcie prawnym, ekonomicznym i technicznym”

Celem wydarzenia jest ocena postępu realizacji wniosków sformułowanych w poprzednich latach oraz podjętych działań dla ich realizacji, a także analiza stanu bezpieczeństwa oraz ukierunkowanie działań przyszłościowych dla poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Na Konferencji omówione zostaną rozwiązania techniki, technologii i organizacji poprawiających funkcjonalność skrzyżowań w poziomie szyn oraz nowoczesne rozwiązania zapewniających bezpieczeństwo ruchu na skrzyżowaniach w poziomie szyn.

Organizatorami Konferencji są:
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Częstochowie oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrala przy wsparciu Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz PKP PLK S.A. Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:

  • Minister Infrastruktury – Andrzej Adamczyk
  • Prezes Urzędu Transportu Kolejowego – Ignacy Góra
  • Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – Ireneusz Merchel
  • Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski
  • Prezes SITK RP – prof. dr hab. inż. Janusz Dyduch

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz