Sektorkolejowy » Grupa Rail Cargo przejmuje Captrain Netherlands

Grupa Rail Cargo przejmuje Captrain Netherlands

pzez Damian

31 maja 2024 r. ÖBB Rail Cargo Group (RCG) sfinalizowała przejęcie Captrain Netherlands. Przeprowadzona transakcja to kolejny krok RCG w kierunku dalszej internacjonalizacji – rozszerzając jej zasięg na region Beneluksu. Captrain Holding Paris (SNCF) i Rail Cargo Carrier Kft nie ujawnili kwoty transakcji.

Holandia ma strategiczne znaczenie dla transportu kolejowego ze względu na bezpośrednie połączenia z portami ARA (Antwerpia, Rotterdam, Amsterdam) oraz kluczowymi korytarzami kolejowymi i terminalami, takimi jak Geleen i Moerdijk. Przejęcie Captrain Netherlands pozwoli RCG zwiększyć tzw. podział modalny oraz przybliżyć ja do osiągnięcia obranych celów klimatycznych. Kraje Beneluksu mają kluczowe znaczenie dla strategii rynkowej RCG, umożliwiając firmie obsługę połączeń TransFER z własnym personelem i lokomotywami, poprawiając w ten sposób efektywność kosztową i elastyczność.

Sieć TransFER RCG obejmuje ustalone trasy ze stałymi rozkładami jazdy, takie jak Linz-Duisburg-Rotterdam, Wolfurt-Rotterdam i Linz-Antwerpia, łączące Europę Zachodnią z Europą Środkową, Południową i Południowo-Wschodnią. Wraz z przejęciem Captrain Netherlands B.V., RCG zamierza wzmocnić swoją obecność w regionie dzięki zwiększonym możliwościom operacyjnym.

Captrain Netherlands B.V. działa w Holandii od 2007 r., koncentrując się na operacjach transportu kolejowego w terminalach Geleen i Moerdijk oraz w porcie w Rotterdamie. Firma zatrudnia 61 osób i odnotowała obrót w wysokości 12,2 mln euro w 2022 r., obsługując 765 mln tonokilometrów z flotą siedmiu lokomotyw przeznaczonych do manewrowania i świadczenia usług ostatniej mili.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: railmarket.com

Sprawdź również:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz