Sektorkolejowy » Funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

Funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

pzez Damian

W dniu 20 grudnia 2022 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu udzielili pomocy mężczyźnie, któremu grodziło wychłodzenie. Spał na śniegu i był mocno wyziębiony. Życie mężczyzny leżącego na terenie stacji Przemyśl Główny mogło być zagrożone ze względu na niską temperaturę.

We wtorek, 20 grudnia br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, podczas patrolu stacji Przemyśl Główny, w rejonie dworca kolejowego zauważyli mężczyznę, który leżał w śniegu. Niezwłocznie podjęli interwencję. Podczas legitymowania okazało się, że jest to obywatel Ukrainy, nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, ani dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP. Mężczyzna był mocno wyziębiony i nie potrafił wyjaśnić mundurowym w jaki sposób dostał się do Polski. 

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udzielili pomocy obywatelowi Ukrainy doprowadzając go w bezpieczne miejsce na teren dworca Przemyśl Główny, aby mógł się ogrzać, a następnie został przekazany funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, którzy ustalili, że mężczyzna nielegalnie przebywa na terytorium RP. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Medyce.

Źródło: Straż Ochrony Kolei

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz