Sektorkolejowy » Funkcjonariusze SOK i Policji udaremnili kradzież akcesoriów torowych

Funkcjonariusze SOK i Policji udaremnili kradzież akcesoriów torowych

pzez Damian

W dniu 20 lutego 2023 roku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji podczas wspólnych działań przeciwkradzieżowych pod kryptonimem ,,TORY’’ ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży akcesoriów torowych. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy złodziejami okazali się obywatele Republiki Czeskiej. Mężczyźni w wieku od 30 do 41 lat, próbowali sobie przywłaszczyć 17 sztuk płyt stopowych, pochodzących ze stacji kolejowej Nędza.

W poniedziałek, 20 lutego br. podczas prowadzonych wspólnych działań przeciwkradzieżowych pod kryptonimem ,,TORY’ funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Komendy Powiatowej w Raciborzu ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży akcesoriów torowych w postaci 17 sztuk płyt stopowych pochodzących ze składowiska kolejowego w stacji Nędza. Sprawcy poruszali się samochodem dostawczym marki Peugeot Boxer. Wobec mężczyzn zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Ujęci mężczyźni to obywatele Republiki Czeskiej w wieku: 30, 36 i 41 lat, mieszkańcy Ostrawy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu. Odzyskane mienie kolejowe zostało przekazane pracownikom Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe w Raciborzu.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz