Sektorkolejowy » Czechy: Pociąg pospieszny wykoleił się pod Karlštejnem. Utrudnienia na trasie Praga – Beroun mogą potrwać cały dzień

Czechy: Pociąg pospieszny wykoleił się pod Karlštejnem. Utrudnienia na trasie Praga – Beroun mogą potrwać cały dzień

pzez Damian

W czwartek 30 czerwca 2022 r. niedaleko czeskiej miejscowości Karlštejn wykoleił się pociąg pospieszny, w którym znajdowało się ok. 150 pasażerów. Ruch kolejowy na trasie Praga – Beroun został wstrzymany.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 600 na odcinku Karlštejn – Zadní Třebaň. Pociąg uderzył w skały, które osunęły się na tory w wyniku intensywnych opadów na terenie Republiki Czeskiej. Wykoleiła się lokomotywa oraz pierwszy wagon. Pięć osób zostało rannych. Na miejscu ratownicy opatrzyli czterech pasażerów, natomiast jeden z nich został przewieziony do szpitala w miejscowości Hořovice. Koleje Czeskie (ČD) zorganizowały autobusową komunikację zastępczą.

Na miejscu pracują służby, które przy pomocy specjalistycznego sprzętu usuwają skutki wypadku. Wszyscy podróżni opuścili pociąg o własnych siłach, część z nich udała się w kierunku czeskiej miejscowości Karlštejn, a pozostali w stronę Pragi.

Jak informują Koleje Czeskie, ruch pociągów został wstrzymany na min. 14 godz., jednak utrudnienia mogą potrwać całą dobę. ČD zmagają się ze skutkami burz i ulewnych deszczy również w innych rejonach państwa.

To kolejny wypadek kolejowy w Czechach – o zderzeniu pociągu Pendolino pisaliśmy TUTAJ.

Autor: DM
Fot. ŽESNAD.cz

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz