Sektorkolejowy » 53-letni mężczyzna kradł podkłady kolejowe, wpadł na gorącym uczynku

53-letni mężczyzna kradł podkłady kolejowe, wpadł na gorącym uczynku

pzez Damian

Lubelscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli mieszkańca powiatu lubartowskiego, który w stacji towarowej PKP Lublin Tatary, kradł podkłady kolejowe. 53-letni mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w momencie, ładowania łupu na pojazd dostawczy.

W dniu 4 maja br. dyżurna ruchu stacji Lublin Tatary LTA powiadomiła telefonicznie komendanta zmiany Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Lublinie, że w rejonie torów odstawczych stacji towarowej Lublin Tatary, osoba postronna kradnie podkłady kolejowe. Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Funkcjonariusze SOK po przybyciu we wskazane miejsce zauważyli przy torowisku mężczyznę, który ładował podkłady kolejowe do samochodu dostawczego marki Mercedes Sprinter. Do chwili przybycia patrolu SOK zdążył załadować 20 szt. drewnianych podkładów. Ujęty na gorącym uczynku mężczyzna, w wieku 53 lat nie posiadał stosownego zezwolenia na wywóz mienia kolejowego z terenu PKP. Dość niejasno też próbował wytłumaczyć funkcjonariuszom swoją obecność na torach, a przede wszystkim pochodzenie podkładów w samochodzie.

Funkcjonariusze SOK poinformowali o przestępstwie komendanta zmiany, który wezwał na miejsce Policję i przedstawiciela PKP Polskie Linie Kolejowe, który stwierdził, że podkłady są własnością lubelskiego Zakładu Linii Kolejowych oraz że już wcześniej w tym miejscu dochodziło do podobnych kradzieży, gdyż brakuje około 200 podkładów kolejowych, które są wykorzystywane do ciągłej eksploatacji. Mieszkaniec gminy Michów został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz doprowadzony do Komisariatu VI Policji, gdzie prowadzone jest dalsze dochodzenie w tej sprawie. Istnieje również podejrzenie, że nie jest to pierwsza wizyta 53-latka na terenie stacji Lublin Tatary. Policjanci dokonają też przeszukania jego gospodarstwa.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz