Sektorkolejowy » 20 proc. wzrost liczby pasażerów i 1200 zł gratyfikacji dla pracowników Polregio

20 proc. wzrost liczby pasażerów i 1200 zł gratyfikacji dla pracowników Polregio

pzez Damian

Zarząd Polregio poinformował o wypłacie wszystkim pracownikom Spółki jednorazowej gratyfikacji w wysokości 1200 zł brutto. Środki trafią na konta pracowników już 10 lipca, wraz z wynagrodzeniem za czerwiec. Wypłata gratyfikacji stanowi docenienie ich pracy, która przełożyła się na bardzo dobre wyniki przewozowe. 

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pracowników. Mamy nadzieję, że wypłacone środki pozwolą naszym pracownikom przynajmniej częściowo odciążyć domowe budżety, a jednocześnie w pełniejszy sposób skorzystać z urlopów i wakacji. Jednocześnie deklarujemy kontynuowanie rozmów z organizatorami transportu w sprawie ustalenia stałych podwyżek wynagrodzeń od przyszłego roku – mówi Adam Pawlik, prezes zarządu Polregio S.A. 

W pierwszych pięciu miesiącach tego roku Polregio odnotowało wzrost liczby przewiezionych pasażerów o ponad 20% w porównaniu do poprzedniego roku, a ponad 12% w porównaniu do 2019 roku, czyli ostatniego roku przed pandemią. Oznacza to, że w całym roku Polregio zbliży się do przewiezienia ok. 100 mln osób. 

Zarząd spółki prowadzi rozmowy ze Stroną Społeczną w celu wypracowania korzystnych, długofalowych rozwiązań dla pracowników. 

POLREGIO S.A. to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 25% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1700 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta blisko 90 mln pasażerów. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jedna akcja), a pozostałymi akcjonariuszami są samorządy wojewódzkie. 

Źródło: Informacja prasowa
Fot. SektorKolejowy

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz