Sektorkolejowy » Zwiedzanie bazy Kolei Śląskich w Katowicach

Zwiedzanie bazy Kolei Śląskich w Katowicach

pzez Damian

Już 3 września 2023 r. z okazji zakończenia wakacji zorganizowane zostanie kolejne zwiedzanie bazy Kolei Śląskich w Katowicach.

Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. W ramach wydarzenia przewidziano m.in. wizytę w kabinie maszynisty, zwiedzanie hali napraw, obejrzenie podwozia pojazdów szynowych, prezentację możliwości jednego z najnowocześniejszych symulatorów pojazdu kolejowego, a także spotkanie z pracownikami kolejowymi, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące codziennej działalności Kolei Śląskich. – czytamy na stronie przewoźnika

Udział w wydarzeniu możliwy jest po rejestracji poprzez formularz internetowy, który dostępny będzie od środy 30 sierpnia 2023 r., od godziny 16:00, pod adresem okazjonalne.kolejeslaskie.com.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona. Zwiedzanie odbywać się będzie w dwóch turach. Planowo pierwsza z nich wyruszy z dworca w Katowicach z peronu czwartego o godzinie 9:00, a druga o 12:10.

Podczas wydarzenia obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa ujęte w regulaminie, a do najważniejszych z nich należą:

  • Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich powyżej 15. roku życia jest posiadanie ważnego oświadczenia ze zgodą na uczestnictwo w wydarzeniu, wypełnionego przez rodziców/opiekunów prawnych.
  • Osoby niepełnoletnie poniżej 15. roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu, będąc pod opieką osoby dorosłej (prawnego opiekuna).
  • Za bezpieczeństwo osób niepełnoletnich poniżej 15. roku życia podczas wydarzenia pełną odpowiedzialność ponoszą osoby dorosłe, pod których opieką te osoby niepełnoletnie się znajdują.
  • Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego stosowania się do poleceń opiekunów grupy lub/i pracowników spółki biorących udział w wydarzeniu.
  • Na terenie hali napraw wszyscy uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego noszenia kamizelek odblaskowych oraz kasków, które zapewnią Koleje Śląskie. Wydane środki bezpieczeństwa osobistego należy zwrócić po zakończeniu zwiedzania.
  • Wskazane jest noszenie obuwia na płaskiej podeszwie.
  • Koleje Śląskie zachęcają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia swojej siedziby przy ulicy Raciborskiej 58 w Katowicach, w dniu 3 września 2023 r. i poznania realiów codziennej pracy śląskiego przewoźnika!

Koleje Śląskie zachęcają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia swojej siedziby przy ulicy Raciborskiej 58 w Katowicach, w dniu 3 września 2023 r. i poznania realiów codziennej pracy śląskiego przewoźnika.

Źródło: Koleje Śląskie
Fot. SektorKolejowy

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz