Sektorkolejowy » Zmiany w zarządzie DB Cargo Polska

Zmiany w zarządzie DB Cargo Polska

pzez Damian

Rada Nadzorcza DB Cargo Polska powołała Annę Sojkę i Michała Batko do zarządu tej spółki. Nowi członkowie będą odpowiedzialni kolejno za obszar HR oraz obszar produkcji. Nowe funkcje obejmą od 1 października 2022 r.

Nowo powołani członkowie zarządu zastąpią na stanowiskach Tamarę Staniowską (członek zarządu ds. HR) oraz Roberta Nowakowskiego (członek zarządu ds. Produkcji), którzy podjęli decyzję o zakończeniu pracy w DB Cargo Polska z dniem 30 września 2022 r.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez DB Cargo Polska, Anna Sojka jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych. Ukończyła także studia podyplomowe w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Anna Sojka jest związana ze spółką DB Cargo Polska od 13 lat – rozpoczęła pracę w 2009 r. na stanowisku specjalista ds. Komunikacji. Od 2013 r. pracowała w pionie HR, gdzie zajmowała się m.in. procesami planowania oraz rozwojem najwyższej kardy zarządzającej. W 2019 r. zaczęła pełnić funkcję dyrektora Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Trzy lata później objęła funkcję dyrektora Biura Zarządu, Transformacji i Cyfryzacji.

Michał Batko jest absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończył także studia MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i Krakowskiej Szkole Biznesu. Pracę w DB Cargo Polska rozpoczął w 2000 r. jako specjalista w dziale prawnym. W kolejnych latach zajmował kierownicze stanowiska w spółkach, które należą do Grupy DB Cargo Polska. W 2015 r. pełnił funkcje prezesa zarządu spółki Infra SILESIA, a od 2018 r. funkcję dyrektora Zarządzania, Produkcji i Utrzymania Taboru Kolejowego.

Warto dodać, że odchodzący z DB Cargo Polska Robert Nowakowski od 1 października br. będzie kierował polskim oddziałem Railpool z siedzibą w Poznaniu. Firma ta świadczy usługi wynajmu taboru kolejowego. Railpool posiada ok. 400 lokomotyw elektrycznych oraz 148 wagonów pasażerskich.

Autor: Damian Malesza
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz