Sektorkolejowy » Zakłady Automatyki Kombud połączyły się z Rail-Mil Group tworząc Kombud Group

Zakłady Automatyki Kombud połączyły się z Rail-Mil Group tworząc Kombud Group

pzez Damian

Pierwsze informacje o planowanym połączeniu dwóch przodujących producentów systemów sterowania ruchem kolejowym pojawiły się w lipcu 2022 r. Transakcja, która została sfinalizowana w sierpniu br. ma na celu zintensyfikowanie działalności badawczo-rozwojowej oraz zwiększenie potencjału m.in. w sektorze kolejowym.

„Rok temu podzieliliśmy się z Wami informacją o połączeniu Zakłady Automatyki KOMBUD SA i Rail-Mil Group dziś oficjalnie wzmacniamy długoletnią współpracę, tworząc holding Kombud Group. Wspólna praca to więcej możliwości! Wierzymy, że połączenie przyczyni się do zapewnienia jeszcze skuteczniejszego rozwoju naszej działalności na rynku. Zmieniliśmy również wizerunek – kolor czerwony staje się naszym znakiem rozpoznawczym” – czytamy w komunikacie spółki Zakłady Automatyki Kombud.

Kombud Group pozostaje w rękach dotychczasowych właścicieli obydwu przedsiębiorstw. Nowa spółka holdingowa podała skład zarządu pierwszej kadencji. Prezesem zarządu zostanie Kazimierz Frąk, a funkcje członków zarządu będą pełnić: Bartłomiej Głuch, Andrzej Kilian oraz Anna Szczygielska.

„Dwanaście miesięcy, które minęły od ogłoszenia informacji o połączeniu, potwierdziły słuszność naszej decyzji. Już teraz widzimy, że razem mamy większe możliwości rozwoju technologicznego oraz wejścia na rynki zagraniczne” – powiedziała Anna Szczygielska, członek zarządu w Kombud Group.

W wyniku połączenia Zakładów Automatyki Kombud z Rail-Mil Group powstał największy podmiot zajmujący się produkcją systemów sterowania ruchem kolejowym w Polsce. Dzięki fuzji firmy te będą mogły szybciej się rozwijać, zwiększając ich potencjał technologiczny oraz kapitałowy. Ponadto zapewni większe szanse i umożliwi rozłożenie ryzyk w różnych obszarach działalności – od rozwoju technologii przez certyfikacje, sprzedaż aż po wdrożenie oraz serwis w sektorze kolejowym, a także na rynkach pokrewnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Tym samym Kombud Group znalazł się w gronie liderów na europejskim rynku sterowania ruchem kolejowym.

O Kombud Group

Nowy holding może pochwalić się 30-letnim doświadczeniem w produkcji systemów sterowania ruchem kolejowym. Grono wysoko wykwalifikowanych pracowników składa się z ponad 550 osób – w tym 330 inżynierów. Działalność Kombud Group opiera się w 100% na polskim kapitale. W 2022 r. przychody spółek z tej grupy przekroczyły aż 600 mln zł.

Więcej informacji o połączeniu Zakładów Automatyki Kombud z Rail-Mil Group można znaleźć:

Autor: Damian Malesza
Fot. Kombud

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz