Sektorkolejowy » Wrocław: Od soboty wracają tramwaje do Leśnicy. Prace remontowe trwały sześć tygodni

Wrocław: Od soboty wracają tramwaje do Leśnicy. Prace remontowe trwały sześć tygodni

pzez Damian

Mieszkańcy zachodniej części Wrocławia po sześciu tygodniach prac remontowych ponownie, będą mogli korzystać z usług tramwajów. Tramwaje wracają na Leśnicę od 14 maja 2022 r. (sobota). Podczas remontu można było się tam dostać się za pomocą:

  • auta
  • roweru
  • pociągu
  • autobusu zastępczego

Nowe tory i przystanek tramwajowy

Przez sześć tygodni remontu we Wrocławiu na ul. Kosmonautów (od kąpieliska Glinianki do skrzyżowania z ul. Fieldrofa) ułożono 2,3 km nowych torów tramwajowych.

„Na ten moment udało nam się wykonać około 2 kilometry torowiska. Oddaliśmy też pętlę autobusową. Dodatkowo wyodrębniona została cała jezdnia, która prowadzi do wiaduktu kolejowego tak, abyśmy mogli przejechać bezkolizyjnie przez tory, przebiegające wzdłuż tej trasy. Na budowie jednak jeszcze wiele przed nami, chociażby sama budowa jezdni” – mówił Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Ponadto w tym czasie odnowiono 7 przystanków tramwajowych, a obok połączenia ul. 11 Listopada z ul. Kosmonautów powstał jeden nowy przystanek.

„Warto zaznaczyć, że w ciągu tych sześciu tygodni prac udało się również poprowadzić rozjazd tramwajowy na skrzyżowaniu ul.  Lotniczej, Milenijnej, Legnickiej i Na Ostatnim Groszu. To prace wykonywane w ramach innej inwestycji – tramwaju przez Popowice” – podkreślał Bartosz Nowak.

Przejazd próbny tramwaju przebiegł pomyślnie

W środę 11 maja 2022 r. miał miejsce przejazd próbny tramwaju na Leśnicę, który zakończył się sukcesem. Warunki wewnątrz pojazdu marki Škoda były komfortowe.

Cała trasa ma zostać oddana do użytku jesienią przyszłego roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 180 milionów złotych, a torowisko zostało wykonane w ramach drugiego etapu budowy obwodnicy Leśnicy.

Autor: Damian Malesza
Fot. fb/ Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz