Sektorkolejowy » Warszawa: W Centrum Szkolenia Maszynistów zakończono odbiory symulatorów kabinowych dostarczonych przez SIM Factor

Warszawa: W Centrum Szkolenia Maszynistów zakończono odbiory symulatorów kabinowych dostarczonych przez SIM Factor

pzez Adrian

Dwa nowoczesne symulatory pojazdów kolejowych zostały dostarczone do Centrum Szkolenia Maszynistów w Warszawie w grudniu 2022 r. Spółka SIM Factor poinformowała, że właśnie zakończyły się wszystkie prace odbiorcze.

Centrum Szkolenia Maszynistów (CSM) zlokalizowane przy ul. Naukowej 1 w Warszawie zostało wyposażone w 2 nowoczesne symulatory pojazdów kolejowych w postaci uniwersalnych kabin: lokomotywy elektrycznej i elektrycznego zespołu trakcyjnego. Posiadają one m.in. system wizualizacji w standardzie 4K, a także system dźwiękowy 5:1. Symulatory kabinowe są przystosowane do rozszerzenia o system ruchu na platformie 6dof.

System symulacji dostarczony przez SIM Factor zawiera ponad 7000 km tras i oferuje m.in. możliwość konfigurowania różnych scenariuszy (w tym harmonogramu zdarzeń logicznych lub funkcji zapisywania i odczytu dynamicznej sytuacji ruchowej).

Symulatory w Centrum Szkolenia Maszynistów są zgodne z wymaganiami i standardami określonymi dla symulatorów Urzędu Transportu Kolejowego oraz przygotowane na możliwość zapewnienia pełnej kompatybilności z symulatorami Centrum Egzaminowani i Monitorowania Maszynistów od 2023 roku. Obydwa symulatory wyposażone są w wirtualny system ETCS umożliwiający poruszanie się w ramach poziomu L1 i L2” – poinformowała spółka SIM Factor.

Warto dodać, że przedsiębiorstwo SIM Factor podpisało umowę ramową z firmą Stanisław Głowacz F.H.U. JMS dotyczącą współpracy, wsparcia oraz rozwoju oprogramowania.

Autor: Damian Malesza
Fot. SIM FACTOR

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz